Naujienos

Policijos pareigūnai iškovojo pergalę prieš mokymo centro tinklinio komandą

2019 12 20

Daugeliui fejerverkai yra neatsiejama Kalėdų ir Naujųjų metų šventės dalis. O tam, kad jie taptų gražiu šventės akcentu, o ne nelaimės priežastimi, 2019 m. gruodžio 12 d. Energetikos ir mechatronikos skyriuje mokiniams buvo organizuota prevencinę paskaitą „Pirotechnika ir administracinė atsakomybė“ ir tinklinio varžybos, kuriose varžėsi policijos pareigūnai su Mokymo centro mokinių komanda..
 

„Prevencinėse pamokose laiku gaunama informacija, aktualijos, pataisos apie teisinį švietimą ir administracinę atsakomybę, pirotechnikos prevencijos drausminimo video siužetai, diskusijos suteikia mokiniams naujų žinių arba patvirtina žinojimą informacijos, atsiranda pasitikėjimas savimi ir policija, nes  diskutuodami mes sužinome ką mokiniai mąsto, ką žino. Tai yra dvigubą nauda“, - sako socialinė pedagogė Irina Krupovič.

 


0001_dsc_0125_1576843340-086d7e0b6357be4368c5993893122666.JPG
Kaip daugiametė patirtis rodo, sporto varžybose pareigūnai visada iškovoja pergalę rungtyniaudami su mokiniais. Ir nesvarbų kiek jų yra aikštelyje. Ši kartą policija pirmą kėlinį pradžioje žaidė mažesnėmis pajėgomis 4 prieš 5.  Antram kėlinyje prisijungė  penktas žaidėjas.

 
 „Centras jau dvylika metų atlieka prevencinį veiklą per aktyvias bendras veiklas, įvertinant situaciją sporto aikštelėje mes organizuojame tinklinį, vietoj futbolo ir krepšinio. Bet galu galia pasikeisdami dovanoms, padėkoms visi šypsosi, fotografuojasi. Per prakaitas atsiranda malonus nuovargis. Aš ir pati jaučiu  nuo atlikto darbo, nuo žmonių šilta energiją sulaukiant atgalinį reakciją veiduose. Mokinių požiūris ir mūsų kvalifikacijos lygis tik gerėja“, - džiaugiasi Irina Krupovič.
 

Pedagogė pasakoja, jog mūsų mokiniai per paskutinius metus yra drausmingesni mokykloje. „Jaunimas labai sąžiningas, mokykloje nėra vagysčių, mokiniai neateiną į mokyklą išgėrę, kas įdomiausia, ir nesimuša, nėra „bandų“ ir grupuočių, bendrauja draugiškai. Liko tik viena problema - rūkymas ir energetinių gėrimų vartojimas. Bet mes dirbame šiuo klausimu. Vykdome Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro numatytus įsipareigojimus bei įgyvendinamame psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencinę programą „Savu keliu“ kurio tikslas įgalinti mokyklos bendruomenes mažinti mokinių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo riziką ir skatinti apsauginių veiksnių formavimąsi integruojant į pamokas, klasės valandėles tokios temas kaip „Konfliktų sprendimas“, „Atsisakymo įgūdžiai“, „Vertybės ir pasirinkimai. Ar verta rinktis psichoaktyvias medžiagas?“, „Socialinės piktnaudžiavimo alkoholiu pasekmės“, „Raminamųjų, migdomųjų vaistų vartojimo priežastys“, „Psichoaktyviųjų medžiagų poveikis“, „Sveikata ir reklama“, „Socialiniai tinklai ir psichoaktyvios medžiagos“
 

Prevencinę pamoką ir varžybas padėjo organizuoti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato vyresnioji tyrėja Irina Gaidelienė ir vyriausiasis tyrėjas Vitalijus Jagminas, Vilniaus technologijų mokymo centro socialinė pedagogė Irina Krupovič, kūno kultūros mokytojai Rima Šlikienė ir Aleksandr Česnokov.