Naujienos

Inžinerijos specialistų pasiūla šiandien

2019 07 02
Apie iššūkį rasti reikiamus įgūdžius ir kompetencijas turinčius darbuotojus vis garsiau kalba Lietuvos įmonės, siekiančios išlikti konkurencingomis ir žengti koja kojon su ketvirtąja pramonės revoliucija.

Nuolat augantis pramonės skaitmeninimas verčia įmones permąstyti gamybos procesus, kadangi gamybinės ir informacinės technologijos kuo toliau, tuo vis labiau persipina. Tokie pokyčiai savo ruožtu pateikia vieną sudėtingiausių klausimų, į kurį atsakymą rasti privalės tiek darbdaviai, tiek sėkmingai darbo rinkoje siekiantys įsitvirtinti darbuotojai, tiek juos rengiantys švietimo sistemos atstovai: kaip tinkamai pa(si)ruošti greičiau nei bet kada kintančiam darbui?

Kvalifikuotų specialistų – ypač informacinių technologijų ir šiuolaikines technologijas išmanančių inžinerijos profesionalų – trūkumas viešojoje erdvėje jau kurį laiką minimas kaip viena ryškiausių šalies darbo rinkos tendencijų. Nepaisant to, išsamesne analize ir įrodymais pagrįstų žinių apie šios problemos mastą ir priežastis vis dar trūksta. Siekdamos įvertinti, kaip Lietuvos darbo rinkai ir formaliojo švietimo sistemai sekasi spręsti inžinerijos specialistų trūkumo problemą bei ruoštis naujų technologijų paskatintiems pokyčiams, savo jėgas suvienijo trys organizacijos – Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija „LINPRA“, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) bei tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“.

Šių bendrų pastangų rezultatas – išsamus ir įvairiapusiškas inžinerinei pramonei aktualių specialistų pasiūlos, jų padėties darbo rinkoje bei paklausiausių darbuotojų kompetencijų tyrimas. Jame sukaupti LAMA BPO ir Švietimo informacinių technologijų centro (ITC) renkami bei inžinerinės pramonės sektoriaus įmonių apklausos ir interviu programos metu surinkti duomenys.

Su tyrimo rezultatais kviečiame susipažinti čia.

0001_soroush-zargar-tviv9s8vsmg-unsplash_1577790854-1a55d9d05d795966e177526360824135.jpg