Naujienos

IVTS mokiniai žavėjosi mineralais ir mokėsi apie uolienas

2020 01 17
Gimnazijos skyriaus mokiniai kartu su geografijos, istorijos mokytoja Sigita Kalesnikaite ir biologijos mokytoja Alma Zybailiene lankėsi Mineralų muziejuje.

Mineralai – spalvingiausia ir įdomiausia muziejaus eksponatų dalis: „Apžiūrėjome daug retų mineralų – smaragdų, ametistų, rubinų, opalų, turkių, malachitų, kalnų krištolo – iš Uralo, Šri Lankos, Birmos, Turkijos, Afganistano, Grenlandijos, Brazilijos, JAV, Vidurinės Azijos, Kaukazo, Kolos, Užbaikalės. Pamatėme ir brangiuosius akmenis, įvairius juvelyrinius dirbinius iš rubino, smaragdo, kalnų krištolo, malachito.

Muziejuje eksponuojamos ir uolienos, jos sugrupuotos pagal kilmę: magmines, nuosėdines, metamorfines. Yra granito, marmuro, diorito ir kitų retų uolienų iš viso pasaulio.

Eksponuojamame žemėlapyje mokiniai įvardino didesnius Respublikos naudingųjų iškasenų telkinius. Rodomi dolomito, opokos, molio, naftos, klinties, kreidos, kvarcinio smėlio ir kt. naudingųjų iškasenų pavyzdžiai. Eksponuojami 26 meteoritai. Rodomi garsūs radiniai iš Sichote Alynio (Tolimieji Rytai), Gresko, Bragino, Zabrodjės (Baltarusija), nedideli gabalėliai, gauti iš JAV, Argentinos, Afrikos žemyno, taip pat Andrioniškio, Žemaitkiemio meteoritai nukritę mūsų šalyje. Kelis retus eksponatus laikėme ir mes savo rankose“, – pasakoja pedagogės.

 Rodoma įdomi iš įvairiausių pasaulio vietų (dykumų, karjerų ir upių pakrančių) surinkta 360 pavyzdžių smėlio kolekcija. Tyrinėjome ir prie muziejaus esančioje paleontologinių kolekcijų saugykloje saugomas vertingas mokslui monografinės kolekcijas, fosilijų (suakmenėjusios faunos ir floros) rinkinius.

„Nuoširdžiai dėkoju už suteiktą galimybę aplankyti mineralų muziejų! Buvo be galo smagu susipažinti su įvairiais mineralais, juos pamatyti, paliesti. Didžiausią įspūdį paliko agatai, kurie atsiskleidė visu gražumu, nepaprastais raštais“ – taip įspūdžiais pasidalijo Evelina, pasirinkusi logisto – ekspeditoriaus specialybę.

0001_20191128_135735_1579266054-1d609a8817ca83215e0e3b81b0d95e15.jpg