Naujienos

N. Mikšienė dalyvavo MEPA mokytojų seminare Briuselyje

2020 02 12

Į Briuselį atstovauti Lietuvą šiemet išvažiavo penkios mokytojos tarp kurių ir Vilniaus technologijų mokymo centro ekonomikos mokytoja Natalija Mikšienė.

Pirmąją seminaro dieną seminaro dalyviams įvadinę sveikinimo kalbą tarė EP viceprezidentė komunikacijai Katarina Barley,. Įvadinių diskusijų metu buvo aptarti įvairūs jaunimo švietimo Europos Sąjungoje klausimai, taip pat aptarta aktualiausia šių dienų ES tema – Brexit.

Programoje buvo numatytas ES švietimo programų, skirtų jaunimui pristatymas. Toliau praktinę seminaro dalį vedė M. Boussemaere, kuri yra MEPA mokykloms skirtos mokomosios medžiagos kūrėja. Praktinių užsiėmimų metu M. Boussemaere dalinosi įkvėpimu ir naudingais patarimais, kaip interaktyviai, įdomiai ir nestandartiškai pristatyti Europą ir ES moksleiviams.

Daugelį užduočių ir mokymosi metodų mokytojai patys išbandė, tad grįžę galės puikiai pritaikyti naujienas savo mokyklose. Vakaro metu mokytojai susipažino su kitais mokytojais iš visos Europos Sąjungos, pristatė save, savo šalį bei atstovaujamą mokyklą, dalinosi gerąją patirtimi bei kvietė vieni kitus bendradarbiauti ateityje.

Plačiau skaitykite čia https://mepalietuva.eu/naujienos/mepa-mokytoju-seminaras-briuselyje/

0001_n-miksiene_1581516352-d280562677306a45e82515e4da8069ba.jpg
Natalija Mikšienė kartu su istorijos, geografijos mokytoja Sigita  Kalesnikaitė yra projekto „Mokyklos  Europos Parlamento Ambasadorės“ (MEPA) koordinatorės Mokymo centre.

Programoje „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės.

Praėjusiais metais Vilniaus technologijų mokymo centras prisijungė prie trečius metus vykdomo projekto, kuriame dalyvauja beveik šimtas gimnazijų ir profesinio mokymo įstaigų.