Istorijos

Persikvalifikavimo istorija. Pranas: „Pasižadėjau, jei įstosiu, atiduosiu visą save“

2020 07 14


Iš kelių inžinieriaus – į Java programuotoją. Šis Prano Varanecko karjeros šuolis įvyko po aštuonerių metų darbo pagal specialybę. Subrandintas troškimas keisti profesiją galėjo Praną pasukti ir visai kitu keliu – iš pradžių vaikinas dairėsi apdailininko ar panašaus profilio galimybių ir tik atsivertus LAMA BPO svetainę, jis pastebėjo, kad Vilniaus technologijų mokymo centre yra galimybė įgyti Java programuotojo kvalifikaciją. Vaikinas atskleidžia, kad šis atsitiktinumas pakeitė ne tik profesinius tikslus, bet ir gyvenimo būdą.


0001_pranas_1594716214-4c4626cf6d5d0094562817a49832831a.jpg
Pradžia – nuo pažado sau
 
„Prisipažinsiu, kad ilgai nesvarsčiau, ir, pateikdamas stojimo dokumentus, nebuvau tikras į kokią peklą lendu. Tiesą sakant, nustebau, kad prireiks dalyvauti stojamajame teste. Galvojau, va, tau ir profesinė mokykla... Pradėjau nerimauti, kad įstoti nėra šansų, bus sunku suderinti su darbu, bet nenumojau ranka – pasiryžau stoti,“ – pasakoja Pranas.
 
Nepaisant baimių ir įsitikinimo, kad šansų įstoti nėra, Pranas jau turėjo patirties – Java kalbos Jis mokėsi savarankiškai, tiesa, su ilgomis pertraukomis, gal tris metus, kai tik būdavo laisvo laiko. Ruošdamasis stojamiesiems vaikinas rado ir asmeninių motyvų – nusprendė keisti gyvenimo būdą.
 
P. Varaneckas atvirauja: „Niekada nebuvau moksliukas, bet pasižadėjau, kad, jei įstosiu, mokysiuosi labai uoliai ir atiduosiu visą save. Negana to, nusprendžiau atsisakyti alkoholio bei kitų neprivalomų išlaidų, nes, jei jau dėl mokslų išeisiu iš darbo, galiu mesti ir nelogiškus, bereikšmius užsiėmimus. Kai sužinojau, jog esu priimtas į „Akademija.IT“ Vilniuje, teko pereiti į sau labai nekomfortišką padėti, tai yra tesėti sau duotus pažadus.“
 
 
Universitete buvo lengviau?
 
Prano teigimu, norint mokytis Vilniaus technologijų mokymo centre, po atrankos sukomplektuotoje „Akademija.IT“ grupėje, pravartu turėti Java, JavaScript, HTML, CSS pagrindus. Pastarieji padės lengviau priprasti prie intensyvaus mokymosi ritmo.
 
„Mokytis „Akademija.IT“ yra sudėtingiau nei universitete. Dominuoja savarankiškas darbas: mokytojai paaiškina teoriją, užsiėmimų metu pasipraktikuojame, bet programavimas – praktinė profesija, tad daug dėmesio reikia skirti kartojimui, išbandymui ir kūrybai pačių iniciatyva. Mokytojų pagalbos, mokymosi medžiagos netrūksta, tačiau turi bėgti keturių mėnesių maratoną, kurio metu negali atsipalaiduoti. Jei su tuo susitaikai, įpranti toliau belieka atsiduoti į profesionalių mokytojų rankas ir mėgautis kelione,“ – sako alumnas.
 
 
Rezultatai pranoko lūkesčius
 
Mokymosi metu Pranas buvo ryžtingas ir pažado sau nesulaužė – kaip vienas iš geriausius rezultatus pademonstravusių būsimų Java programuotojų vaikinas gavo apmokamą praktiką vienoje iš „Akademija.IT“ partnerių įmonių.
 
Tiesa, įprastą praktikos režimą stipriai pakeitė neplanuotos aplinkybės – karantinas. „Praktika sekėsi puikiai!“ – toks Java programuotojo Prano apibendrinimas apie nuotolinį darbą įmonėje „EIS Group Lietuva“. „Manau, kad, nepaisant visko, praktika – labai kokybiška, nes turėjau individualiai paskirtą mentorių, kuris labai stengėsi padėti. Žinoma, pirmomis dienomis buvo labai daug streso, nes visai kitas sudėtingumo lygis, nei moksluose!“ – prisimena P. Varaneckas.
 
Po sėkmingai atliktos praktikos įmonėje P. Varaneckas gavo pasiūlymą likti dirbti įmonėje. „Jau keturi mėnesiai kaip dirbu programuotoju. Kas smagiausia, turiu neterminuotą darbo sutartį ir galiu, kaip jau buvo tapę įprasta, dirbti nuotoliniu būdu iš namų. Žodžiu, patinka ir stengtis toliau reikia – niekas nepasikeitė,“ –  džiaugiasi vaikinas.
 
Diplomų įteikimo dieną P. Varaneckui buvo įteiktas jaunesniojo Java programuotojo kvalifikacijos diplomas, „Akademija.IT“ pažymėjimas bei Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų padėka už ypač aukštus mokymosi pasiekimus.