Istorijos

Programuotoja Neda savo profesiją atrado iš antro karto

2020 05 30

„Vilniaus technologijų mokymo centre galima gauti maksimalų kiekį žinių bei praktikos per tikrai trumpą laiką“, - sako Neda Cinkutė, paklausta kuo ją žavi mokymasis žiniatinklio programuotojo mokymo programoje. Dėstytojai, jų atsidavimas ir noras perduoti savo turimas žinias bei parengti gerus specialistus ir mokymo programų konkretumas, kurios neišplėstos bereikalingais dalykais yra tai, dėl ko jai vertina mokymąsi Vilniaus technologijų mokymo centre (VTMC). Tačiau kelias į žiniatinklio programuotojo profesiją Nedai nebuvo lengvas. Apie profesijos pasirinkimą ir kas svarbu besimokant, šiandien ir kalbamės su Neda.

0001_neda-cinkute-1-01-1_1591788728-6347b85d8722c17ec72a9917530f0f07.jpeg

Ar galėtumėte prisiminti save mokykloje, apie ką tuo metu svajojote, kaip rinkotės profesiją/studijas? 

Jau nuo 10 klasės mokykloje buvau užtikrinta, kad tolimesnius mokslus noriu sieti su turizmo vadyba. Atitinkamai pasirinkau dalykus 11-12 klasėse A lygiu, taip pat ir egzaminus, tik vienintelė matematika buvo silpnoji sritis. Tačiau kai LamaBPO prasidėjo stojamų dalykų pildymas, pradėjau svarstyti ar aš tikrai noriu studijuoti turizmą ir galiausiai sąraše šio dalyko net nebebuvo. O dalykai kuriuos tuo metu rinkausi nieko bendro neturėjo vienas su kitu, pradėjau domėtis visomis programomis ir rinkausi, kas man tuo metu atrodė įdomu arba perspektyvu, net nebeatsižvelgiant į laikomus egzaminus tiesiog bandžiau laimę.  

Tuomet įstojote į aukštąją mokyklą. Kokią studijų programą baigėte? 

Kolegijoje baigiau geležinkelio transporto inžineriją. Nepaisant to, kad matematikos egzamino nelaikiau, pavyko įstoti į nemokamą vietą ir dar baigti puikiais rezultatais.  

Tačiau šiandien mokotės Vilniaus technologijų mokymo centre. Sakykite, kaip nusprendėte po kolegijos ateiti mokytis į profesinę mokyklą? 

Papildomai mokytis nusprendžiau ne dėl žinių trūkumo, o dėl to, kad sudomino kolegijoje buvęs duomenų bazių pagrindų kursas. Nesusiklosčius karjerai su įgyta specialybe pradėjau plačiau domėtis IT sfera.  

Kaip sekėsi išsirinkti mokymo programų? Juk dabar IT kursų, mokymo, o ir mokymo programų pasiūla tikrai didelė. 

Vilniaus technologijų mokymo centrą pasirinkau apgalvotai, nes gavau rekomendacijų iš buvusio grupioko kolegijoje. Jis praeitais metais baigė tą pačią specialybę, kurios šiuo metu mokausi aš. Pradžioje rinkausi .NET programą, o antroje vietoje buvo Žiniatinklio programavimo programa. Tiksliau apsisręsti padėjo, tai jog atėjus į .NET stojamąjį egzaminą supratau jog kolegijoje gauti programavimo pagrindai man nepagelbės, nes tai visai kas kita ir aš tokių žinių neturiu. Į Žiniatinklio programavimo specialybę įstoti pavyko lengvai ir dėl to labai džiaugiuosi.  

 

Gal galėtumėte papasakoti apie pačias studijas, ko mokotės ir kas jus labiausiai žavi? 

Pradėjus studijas tikrai viskas buvo nauja, tačiau labai padėjo dėstytojų noras, ne tik, kad pravesti paskaitas, bet nuoširdžiai kiekvieną iš mūsų išmokyti. Nuo pat pradmenų mokėmės kurti tinklapius, JAVA programavimo pagrindų, dirbome su Linux OS ir jos komandomis, kūrėme serverius. Taip pat labai džiaugiuosi turėjusi kursą darbui su duomenų bazėmis, nes atėjus laikui mokytis PHP programavimo kalbos, šios žinios apsijungė kartu. Taip pat įgauname žinių kaip kurti Android aplikacijas bei automatiniu būdu ištestuoti tinklapius.  
Kaip jau minėjau anksčiau, labai žaviuosi VTMC dėstytojais, jų nuoširdžiu darbu. Tikrai per trumpą laiko tarpo suteikia daug žinių, tik reikia norėti jas priimti.  

Ką norėtum patarti dvyliktokui, kaip tik dabar svarstantiems apie studijų pasirinkimą? Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis studijas ir planuojant savo karjerą? 

Svarbiausia rinktis, tai, ko tikrai nori. Jei nesi apsisprendęs ar nepavyko su egzaminais, geriau nešvaistyti laiko ir pasiimti laisvus metus apsvarstyti kuria kryptimi sukti, o jei reikia, kad būtų galima perlaikyti egzaminus. O jei įstojus į norima specialybę supranti, kad na tai tikrai ne tas dalykas ko galbūt tikėjosi, geriau tiesiog nutraukti studijas ir bandyti atrasti save kitur, nei išnaudoti studijų krepšelį ir vėliau  dėl to gailėtis. 
 

 
 Priėmimas į profesines mokyklas jau  prasidėjo. Stojantieji, turintys vidurinį išsilavinimą, prašymus gali teikti iki rugpjūčio 12 d. Priėmimas vyksta LamaBPO sistemoje adresu https://profesinis.lamabpo.lt