Naujienos

Akademija.IT komandininių darbų rezultatas - tvarkaraščio sudarymo sistema

2023 04 20

Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centre (TECHIN) įsikūrusi, kartu su asociacija INFOBALT vystoma Akademija.IT neseniai turėjo besimokantiesiems reikšmingą renginį – komandinių darbų pristatymą.
 
Tai bene įdomiausias ir dinamiškiausias, bet ir naujų  iššūkių keliantis mokymosi etapas. Jis trunka 8 savaites, kuomet Java programuotojai ir programinės įrangos testuotojai turi puikią progą įgytas žinias pritaikyti praktiškai.
 
Komandose dirbdami studentai šiemet turėjo dar vieną išskirtinę projekto užduotį, o jos tikslas - išspręsti realią problemą, kurios šįkart toli ieškoti nereikėjo. Po šaunių studentų komandų rezultatų pristatymo kalbiname TECHIN IT skyriaus vedėją Justiną Balsę, kuri su patyrusio mentoriaus Viktor Monkevič iš  įmonės “Shift4 Payments Lithuania” pagalba projekte atstovavo užsakovą (TECHIN).

-Kodėl šiemet pasirinkote kurti tvarkaraščių planavimo sistemą?

-Supratome, kad būdami mokymo centru turime realią problemą - tvarkaraščiams kurti tebenaudojame Excel, ir susivesti grupes, mokytojus, mokymo modulius, kabinetus ir kitus parametrus, suderinti išdėstymą ir daryti pakeitimus prireikia daug rankinio darbo, atsiranda duomenų dubliavimo ir klaidų. Tad ir kilo ši mintis - laikas lenteles pakeisti tvarkaraščio sudarymo sistema.

-Kaip vertinate komandų rezultatus, kas nustebino?

-Džiaugiuosi kiekvienos komandos rezultatais. Dalyvavau sprintų peržiūrose, tad mačiau tarpinius rezultatus, smagu, kad komandos atkreipdavo dėmesį į mano pastabas, aiškinosi kaip man būtų patogiau.

-Ką su komandų rezultatu planuojate daryti toliau?

-Pirmiausia - pradėti naudoti naujais mokslo metais. Turiu net tris variantus, tad kiekvieną galima išsibandyti ir atrasti savus privalumus. Ir manau visai tikėtina, kad pabandžius kils minčių, ką galima patobulinti, o kitos mūsų studentų grupės galės toliau šią sistemą vystyti, kaip ir vyksta su realiais produktais.

Ačiū, ir sėkmės naudojant sukurtą sistemą!

0001_microsoftteams-image-2023-04-20t084713-623_1681984370-cf8239808c00633f93f78bb5a763f699.png
Akademija.IT tikslas – padėti siekiantiems kvalifikacijos arba persikvalifikuoti per trumpą laiką įgyti darbo pradžiai būtinas programavimo ar testavimo žinias ir praktinius įgūdžius bei įsilieti į kūrybišką ir dinamišką IT bendrovių aplinką.  Akademija.IT veikia partnerystės pagrindu: mokymai vyksta švietimo įstaighose TECHIN (Vilniuje) ir KITM (Kaune), įmonės partnerės bei veiklą remiantys profesionalai teikia ir atnaujina turinį, užduotis, įsitraukia į dėstymą ir mentorystę komandų projekte, o taip pat suteikia apmokamos praktikos vietas geriausiai besimokantiems.