Naujienos

Apie anglų kalbą Tarptautiniame užsienio kalbų konkurse

2021 04 20

Jau tapo gražia tradicija kiekvieną pavasarį profesinių mokyklų užsienio kalbų mokytojams susitikti  konkurse. Šių metų kovo 31 d. vyko Tarptautinis profesinių įstaigų mokinių užsienio kalbų konkursas nuotoliniu būdu. Jame dalyvavo 85 dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Čekijos, Kroatijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Vokietijos. Mokiniai galėjo parodyti savo žinias anglų, vokiečių bei rusų kalbų grupėse.

Iššūkį pademonstruoti savo anglų kalbos žinias priėmė ir Vilniaus technologijų mokymo centro gimnazijos skyriaus mokinys Tomas Urbikas (KD-20/1) su mokytoja Oksana Pantiuchina.

Anglų kalba šiuo metu vartojama Jungtinėje Karalystėje, JAV, Australijoje, Airijos Respublikoje, Naujojoje Zelandijoje, 60 % Kanadoje, iš dalies Pietų Afrikos Respublikoje, Indijoje.

0001_ivan-shilov-ucub9wxkpgy-unsplash_1618900795-9b3d8ad4a6b185e110dd3f7e795fe52c.jpg
Per XX a. anglų kalba labai išpopuliarėjo. Ji yra daugelio tarptautinių organizacijų kalba. Ji taip pat viena iš oficialių JT kalbų. Todėl daugelyje šalių anglų kalba mokoma mokyklose kaip pirmoji užsienio kalba.

Tuo metu, kol mokiniai atlikinėjo užduotis, mokytojams buvo organizuota metodinė konferencija. Joje patys mokytojai skaitė pranešimus įvairiomis temomis: pasidalino nuotolinio mokymosi patirtimi ir galimybėmis, naudojamomis technologijomis ir programomis, kurios ne tik palengvina darbą, bet ir motyvuoja  bei sudomina mokinius.

Pranešėjai taip pat papasakojo apie vykdomus Erasmus+ projektus, jų taikymą ugdymo procese ir siekiamus rezultatus. Renginio pabaigoje vyko diskusija – renginio aptarimas.