Naujienos

„Darni mokykla”: apie virtualias patyčias, tvarų verslą ir gyvenimą be plastiko

2020 06 30

Projekto „Darni mokykla” organizatoriai birželio 10-12 d. kvietė dalyvauti virtualiame Globalaus jaunimo festivalyje. Per šias dienas mokytojai su savo mokiniais galėjo dalyvauti įdomiose diskusijose, dirbtuvėse, pokalbiuose, viktorinose bei smagiuose iššūkiuose. 

Prie siūlytų veiklų prisijungė ir Vilniaus technologijų mokymo centro Informacinių ir vizualinių technologijų skyriaus istorijos – geografijos mokytoja Sigita Kalesnikaitė bei gimnazistai Renaldas Kareckas ir Simonas Monkūnas.

„Dalyvavome kūrybinėse dirbtuvėse su „Saugesnis internetas“  komanda, kuriose vyresnių klasių moksleiviai jungėsi į diskusiją apie virtualias patyčias, jos metu išsakė savo nuomonę, teikė siūlymus”, – pasakoja S. Kalesnikaitė.


0001_artem-beliaikin-fwzxskts7v0-unsplash_1593509330-0577239868c4b76020dcbe29141d3e12.jpg
„Dalyvavome pokalbyje su Urban Earth Lovers ženklo įkūrėjomis. Urban Earth Lovers - tvarus verslas, siūlantis alternatyvas įprastiems vienkartiniams ar iš plastiko pagamintiems produktams. Tai pirmoji ir šiuo metu didžiausia zero waste prekių parduotuvė Lietuvoje, kurioje galima įsigyti produktų be plastiko laisvalaikiui, namams ir grožiui. Verslo įkūrėjos minimalistės Laura ir Miglė pranešimo metu dalinosi, kaip prasidėjo jų kelionė link minimalistinio ir aplinkai draugiško gyvenimo būdo”, – pasakoja mokytoja, –. „susitikime su ekologe Edita Medeina sužinojome, ką pasiimti einant į mišką, kokie iššūkiai mūsų laukia, ką veikti, kaip įsikurti saugią stovyklavietę ir kitų naudingų patarimų”.

Renginys buvo labai naudingas tiek mokytojai, tiek dalyvavusiems mokiniams.

Organizatoriai dėkoja, kad dalyvavome Globalaus jaunimo festivalio 2020 veiklose. Bei džiaugėsi, kad į siūlomas veiklas prisijungė tiek daug ir nepaisant esamos karantino situacijos, renginys įvyko.