Naujienos

Dažniausiai abiturientų užduodami klausimai ir atsakymai apie skiepus nuo COVID-19

2021 04 09

Vyriausybės sprendimu abiturientai įgijo pirmumo teisę skiepytis nuo koronaviruso. Kodėl svarbu, kad kuo greičiau ir kuo daugiau abiturientų pasiskiepytų, kovo 30 d. nuotolinėje diskusijose aiškinosi ir į abiturientų klausimus atsakė Kauno klinikų gydytoja, klinikinė farmakologė Simona Stankevičiūtė, atlikėjas, savanoris Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Lietuvos moksleivių sąjungos atstovė Klėja Merčaitytė bei Visagino „Atgimimo“ gimnazijos istorijos mokytoja Eleonora Dutkevičienė.

Skiepas yra bilietas į laisvę. Juk nenorite visą gyvenimą su tėvais gyventi?“, – į abiturientus diskusijoje kreipėsi atlikėjas G. Liaudanskas-Svaras. Pasak jo, su jaunais žmonėmis kalbėtis apie rūkymo, alkoholio ar kitų dalykų žalą sveikatai yra sudėtinga, nes jie nepriskiria savęs tai kategorijai žmonių, kuri turi ar gali turėti problemų. Panašios nuomonės jaunimas laikosi ir kalbant apie vakciną.

„Sakysite – mes juk jauni, mums jos nelabai reikia. Bet, mielieji, jūs esate tie, kurie galite tą ligą „padovanoti“ savo artimiesiems. Mačiau begalę tokių „dovanų“ savo budėjimų metu ligonėje. Šiuo atveju nereikia galvoti tik apie save“, – diskusijoje abiturientus susimąstyti ragino atlikėjas G. Liaudanskas-Svaras.

Pateikiame gydytojos S. Stankevičiūtės ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atsakymus į dažniausiai abiturientų užduodamus klausimus (susipažinti).

Visą diskusiją galima rasti ŠMSM „Facebook“ profilyje https://bit.ly/3cC5nC9.


0001_img_20210410_140031_1618210126-0f8edf2b0a9fefc19a703d40a84c0b33.jpg