Naujienos

Diena be telefono. Ar visada technologijas išnaudojame tikslingai?

2020 03 25

Šiomis dienomis, kai šalyje įvestas karantinas, telefonas, kompiuteris ar kitos technologijos yra pagrindinis įrankis norint mokytis, bendrauti ar bendradarbiauti. Tačiau ar tikrai visada technologijas išnaudojame tinkamai?

Dar visai neseniai, mokymo centro gimnazistai buvo kviečiami kartu su draugais, mokyklos erdvėse gyvai diskutuoti, ką reiškia diena be telefono ir ar visada tikslingai čiumpame jį į rankas?

Labai dažnai paskutinis žiemos mėnuo - vasaris - yra įvardinamas kaip sveikatingumo mėnuo. Šalies visuomenės sveikatos biurai organizuoja daug renginių ir skatina pavienius asmenis bei bendruomenes propaguoti sveiką gyvenimo būdą, skleisti sveikatos stiprinimo ir jos priežiūros žinias.

0001_img_20200303_143128-1_1585143669-00b527c3e539f752afe4c4ce6e04efa4.jpg
Šiais metais Vilniaus technologijų mokymo centro Informacinių ir vizualinių technologijų skyriuje (IVTS) mokiniai dalyvauja respublikiniame projekte „Darni mokykla“, kuris skatina bendruomenės narius dalyvauti bendrose veiklose.
Vasario 27 dieną IVTS organizuotos integruotos sveikatos ugdymo - biologijos - istorijos - fizikos pamokos pirmojo kurso mokiniams.

Pasirinkta tema „Mobilieji įrenginiai ir sveikata" daug ką šokiravo. Ar galime šiame technologijų amžiuje įsivaizduoti dieną be mobilaus telefono? Mokiniai buvo pakviesti tai išmėginti ir sudalyvauti akcijoje „Diena be telefono". Mokyklos erdvėse informacinės nuorodos kvietė bendruomenės narius parodyti ryžtą ir praleisti dieną kitaip - be mobilaus įrenginio. Vėliau vykusių pamokų - diskusijų metu mokiniai dalijosi savo įžvalgomis, pastebėjimais, kaip pavyko įgyvendinti iškeltą tikslą.

Atlikdami kūrybines užduotis ir diskutuodami, dauguma mokinių sutarė, kad mobilius telefonus dažnai naudoja netikslingai. Dažnai juntamas nuovargis, kaklo ir pečių juostos raumenų skausmai, išsiblaškymas ar prastėjanti rega gali būti besaikio netikslingo mobiliųjų įrenginių naudojimo pasekmė. Tik ar apie tai susimąstome?

„Sveikiname tuos, kuriems „Diena be telefono“ tapo įmanoma misija. Kviečiame visus dažniau pagalvoti apie savo sveikatą, ieškoti įvairovės savo veiklose ir nepamiršti fizinio aktyvumo“, - sako Biologijos mokytoja metodininkė Alma Zybailienė, Fizikos mokytoja metodininkė Jelena Lebedeva ir Istorijos vyresnioji mokytoja Sigita Kalesnikaitė.