Naujienos

Dirbtinis intelektas profesiniame mokyme – nuo ko pradėsime?

2023 09 01


TECHIN mokytojų ir darbuotojų komanda dalyvavo mokymuose apie dirbtinį intelektą ir praktiškai išbandė jo teikiamas naudas. 

Į švietimo kasdienybę besiveržiant dirbtiniam intelektui TECHIN mokytojai ruošėsi naujiesiems mokslo metams drauge su Maltos menų, mokslo ir technologijų koledžo direktoriaus pavaduotoju akademiniams reikalams Pauliumi Pulis. Turintis virš dvidešimties metų patirties dirbtinio intelekto srityje ekspertas išsamiai ir įtraukiančiai dalinosi žiniomis apie dirbtinį intelektą, jo kilmę, plačias pritaikymo galimybes ir ateities perspektyvas. 


0001_img20230829095653_1696587069-34c1b997df11517f316d506d657abaa9.jpg

Atsižvelgiant į TECHIN darbuotojų poreikį bei siekiant neatsilikti nuo dideliu greičiu besivystančio dirbtinio intelekto ir jo panaudojimo galimybių. Siekiant atliepti besikeičiančių technologijų integravimo poreikį, pasirinktos aktualiausios  TECHIN darbuotojams temos: 

  • Supažindinti su dirbtinio intelekto koncepcija ir veikimo principu 

  • Supažindinti su panaudojimo galimybėmis 

  • Išmokti integruoti dirbtinio intelekto koncepcijas į mokymo metodikas 

  • įgyti supratimą apie pagrindines dirbtinio intelekto pakraipas, įskaitant mašininį mokymąsi ir kompiuterinę regą 

  • Įgyti praktinės patirties, leidžiančios kurti dirbtiniu intelektu paremtas taikomąsias programas ir naudotis atviromis dirbtinio intelekto programinėmis sąsajomis.   

  • Įgyti daugiau žinių apie priemones ir įžvalgas, reikalingas AI potencialui išnaudoti savo mokinių ir institucijų labui. 

Mokymai užbaigti diskusija apie dirbtinio intelekto poveikį švietimui. 

Mokymai vyko rugpjūčio pabaigoje – mokytojams besiruošiant naujiesiems mokslo metams. Tai itin palankus metas, nes įgytos žinios ir įgūdžiai pradedami integruoti vos prasidėjus naujiems mokslo metams. 

Eksperto žinios naudos suteikė tiek bendrojo ugdymo pedagogams, tiek pagalbos mokiniui specialistams, tiek profesijos mokytojams mat pateikiama medžiaga ir temos bei turinys pritaikytos tikslinei auditorijai, kasdieninėms darbinėms situacijoms. 

 

Kviestinio eksperto vizitas vyko bendradarbiaujant TECHIN mokytojui Jevgenijui Chomaniukui; finansuotas – įgyvendino Erasmus+ projekto.