Naujienos

Europos profesinių gebėjimų savaitė: įmonių atstovų pamokos ir įkvėpiančios diskusijos su absolventais

2019 10 16

Vilniaus technologijų mokymo centras ketvirtą kartą jungiasi prie Europos Komisijos iniciatyvos „Europos profesinių gebėjimų savaitė“, kuri suteikia unikalią galimybę švietimo ir mokymo teikėjams, kartu su verslu ir kitomis organizacijoms, priminti plačiajai visuomenei apie profesinio mokymo atnešamą naudą – įgyjamą profesinį meistriškumą, atveriantį įsidarbinimo ir sėkmingos karjeros galimybes. Šių metų tema „Profesinis mokymas visiems – įgūdžiai visam gyvenimui“.
 

Europos profesinių gebėjimų savaitei skirtose veiklose Vilniaus technologijų mokymo centre numatyti įmonių atstovų vizitai, diskusijos, paskaitos jau pasirinkusiems profesiją ir praktiniai užsiėmimai dar tik ieškantiems savo karjeros kelio.

0001_vtvpmc_18-61_1571211066-2c337b2974237cf37256a869c5f383de.jpg
„Renginių ciklu siekiame kuo platesnei auditorijai prisistatyti Vilniaus technologijų mokymo centro teikiamas galimybes ir sudominti visuomenę profesiniu mokymu. Taip pat norime padėti profesinę karjerą planuojantiems mūsų mokiniams įgyti efektyvios darbo paieškos žinių ir įgūdžių, informuoti juos apie darbo rinkos galimybes, supažindinti mokinius su darbdavių lūkesčiais ir poreikiais. Tokiu būdu siekiame didinti mokinių motyvaciją mokytis, kartu stiprindami santykius su įmonėmis, absolventais ir kitais mūsų socialiniais partneriais“, – pasakoja Plėtros skyriaus vedėja Milena Puchova.
 

Absolventai apie savo profesinį kelią
 
2019 m. spalio 17 d. 16 val. Vilniaus technologijų mokymo centre vyks diskusija „Karjera IT: iššūkiai ir galimybės”, kurios metu apie įgytus profesinius gebėjimus ir karjeros galimybes baigus studijas ir įgijus profesinio mokymo diplomą Vilniaus technologijų mokymo centre, pasakos Žiniatinklio programuotojo ir Java programuotojo mokymo programų alumnai.
 
Būsimos diskusijos dalyvė Ernesta Duglas, baigusi studijas ir įgijusi Java programuotojo profesiją, įsidarbino UAB „Nortal”. Programuotoja įsitikinusi, kad tai perspektyvi, kupina iššūkių ir naujovių profesija, o jos pasirinktas profesinis kelias suteikia galimybę kurti žmonių gyvenimą keičiančius IT sprendimus. Jai antrina ir kita renginio viešnia Viktorija Lomteva. 2019 m. įgijusi žiniatinklio programuotojo profesiją, šiandien ji savo karjerą kuria SEB banke. Absolventė įsitikinusi, jog IT srityje mokymosi ir tobulėjimo galimybės yra begalinės. Tuo tarpu, Romualdas Mincevičius mokytis programavimo stojo siekdamas geresnių darbo sąlygų. Šiandien jis dirba PL/SQL programuotoju-analitiku bendrovėje „iTree Lietuva”.
 
Kaip absolventams pavyko siekti savo užsibrėžtų tikslų ir su kokiais iššūkiais jie susidūrė žengdami savo pirmuosius karjeros žingsnius, o taip pat daugybę naudingų praktinių patarimų siekiantiems karjeros IT srityje, sužinosite atvykę į Vilniaus technologijų mokymo centre vyksiančią diskusiją. Registracija į renginį: http://bit.ly/Karjerait. Dalyvauti kviečiami tiek esami mokymo centro mokiniai, tiek dar tik svarstantieji apie savo tolesnę profesinę karjerą IT srityje.
 

Į pagalbą besiruošiantiems darbo rinkai
 
2019 m. spalio 24 d. 14.30 val. vyks paskaita „Kaip pasiruošti darbo rinkai?“. Jos metu savo  patirtimi su mokymo centro mokiniais ir absolventais dalinsis įdarbinimo ir darbuotojų nuomos agentūros „Gi Group” atstovės – Įdarbinimo paslaugų vadovė Kristina Daugvilė ir Personalo atrankų specialistė Viktorija Morkūnienė. Paklausta, kodėl nusprendė prisidėti prie šios iniciatyvos, K. Daugvilė sakė: „Pagrindinis mūsų tikslas būti arčiau ir turėti realų, gyvą ryšį su profesinių mokyklų studentais. Dalindamiesi savo žiniomis, sukaupta praktika ir patarimais, tikimės, kad studentams tai bus naudinga keliaujant savo profesinės karjeros keliu.“
 

Apie profesinius gebėjimus – iš profesionalų lūpų
 
2019 m. lapkričio 13 d. 12 val. Energetikos ir mechatronikos skyriuje vyks susitikimas ir praktinis užsiėmimas su AB „Grigeo” vyr. inžinieriumi automatiku Gediminu Jančiausku, kurio metu inžinerijos krypties mokiniai sužinos apie įmonėje vykstančią automatizuotą popieriaus gamybą ir mikrovaldiklių naudojimą gamybos procese. Talentų pritraukimo vadybininkė Gintarė Tarasevičiūtė pasakoja, jog AB „Grigeo“ bendradarbiavimo su mokymo įstaigomis tikslas –  dalintis patirtimi ir augti kartu. „Mūsų gamybos technologinių procesų gausa, gamybos sudėtingumas ir profesionalų komanda padeda studentams pagilinti įgūdžius bei praplėsti žinių akiratį. Tikime, kad geriausias mokslas ir geriausia teorija yra praktinis darbas srityje, kuri Jums labiausiai patinka“, – įsitikinusi bendrovės atstovė.
                     

Bendruomenė dalysis tarptautine patirtimi
 
2019 m. spalio  21 d. 15 val. profesijos mokytoja Justina Balsė su kolegomis pasidalins savo patirtimi ir įspūdžiais iš Briuselyje vykusio Antrojo Europos aukščiausiojo lygio susitikimo švietimo klausimais. Šiais metais pagrindinis dėmesys buvo skiriamas mokytojams, jų meistriškumui ir Europos švietimo erdvės prestižui.
 
2019 m. spalio 22 d. visa Vilniaus technologijų mokymo centro bendruomenė kviečiama susipažinti su NORDPLUS Junior programos dalyvių patirtimi. Gimnazistai pristatys savo patirtis, įgytas mokymuose Suomijoje, kur kartu su kitų Šiaurės šalių mokiniais gilino žinias tema „Skirtingos kartos – tie patys iššūkiai – lygios galimybės“.
 

Praktiniai užsiėmimai ieškantiems profesinio kelio
 
2019 m. spalio 14 d. Energetikos ir mechatronikos skyriuje Vilniaus Joachimo Lelevelio Inžinerijos gimnazijos septintokams vyks praktiniai užsiėmimai: „Šiuolaikiniai matavimo įrankiai“, „Elektros schemos su elektronikos elementais“, „Susipažinimas su mokymo aplinka“. „Tokių užsiėmimų metu skatinamas mokinių susidomėjimas profesiniu mokymu, gebėjimus pažinti ir įsivertinti skirtingas profesijas. Kartu mokiniai susipažins su mokymosi aplinka“, – sako Sektorinių praktinio mokymo centrų vadovė Gerda Griniuvienė.
 
2019 m. spalio 16 d. vyks praktiniai užsiėmimai „Nuo rankraščio iki leidinio“, „Darbas radijo stotyje“, o taip pat ekskursija po dirbtuves. Šiuose renginiuose dalyvaus Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus mokyklos mokiniai ir NORDPLUS Junior programos dalyviai. Šiuos mokymus mokytojai ves ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbomis. Užsiėmimų metu gimnazistai gilins teorines žinias ir pritaikys jas praktiškaiJų metu bus siekiama skatinti mokinių susidomėjimą profesiniu mokymu, gebėjimą pažinti ir įsivertinti skirtingas profesijas.