Naujienos

Gamybos įmonėje - pažintis su biuro baldų projektavimu ir gamyba

2021 12 31

Prieš žiemos atostogas ir didžiąsias metų šventes, 2021 m. gruodžio 15 d. Vilniaus technologijų mokymo centro (VTMC) kompiuterinio projektavimo operatoriaus mokymo programos mokiniai ir mokytojai dalyvavo išvykoje į biuro baldų projektavimo ir gamybos įmonę UAB „Narbutas International” Ukmergėje.

„Narbutas International” – plataus asortimento, modernius, ilgaamžiškus ir funkcionalius biuro baldus kurianti ir gaminanti įmonė, sėkmingai veikianti Lietuvos ir pasaulio rinkose.
 
Vizito metu „Narbutas International” personalo vadybininkė Oksana Grinienė pristatė įmonės veiklą, darbuotojų profesinių ir asmeninių savybių įtaką profesinei karjerai baldų projektavimo ir gamybos srityje.

Ekskursijos baldų gamykloje metu darbuotojai parodė standartinių ir nestandartinių biuro baldų gamybos ir kontrolės procesus, pademonstravo produkto gamybos medžiagas, jų apdirbimo automatizuotomis staklėmis operacijas, dažymo, minkštų detalių presavimo ir apdailos tekstile procesus, pakavimo technologijas, pasidalino darbo privalumais ir rizikos veiksniais.

0001_narbutas-04_1640955765-58338c499d5f094fe9419a462363c335.png
„Narbutas International” stalų ir korpusinių baldų grupės vadovas Alvydas Gresius skaitė nuotolinę paskaitą, papasakojo apie baldų projektavimo, konstravimo, produkto vystymo, baldų prototipo testavimo ir perdavimo į serijinę gamybą procesus, pademonstravo virtualius trimačius baldų modelius Solidworks programos aplinkoje, supažindino su biuro baldų medžiagų ir konstrukciniais ypatymais, aplinkosaugos reikalavimais. Pristatė reguliuojamo aukščio modernios technologijos darbo stalo “Stok-sėsk” koncepciją, jo funkcionalumą ir ergonominius privalumus. Taip pat pademonstravo mobilius vienos ir daugiau vietų akustinius kambarius biuruose – tai modernus sprendimas, galintis apsaugoti žmogaus ramybę ir privatumą, skirtas asmeniniams pokalbiams ir individualiam darbui.
 
Mokiniai susipažino su biuro baldų projektavimo ir gamybos specifika, patobulino profesijos pažinimo kompetencijas. Išvykoje mokinius lydėjo profesijos mokytojai Vaida Bikulčienė, Kristina Ališauskienė ir Sergej Triškin.
 
Mokytojai dėkoja renginio organizatoriams už bendradarbiavimą ir pasidalinimą patirtimi, įdomų ir naudingą renginį, suteiktą galimybę susipažinti su realiomis baldų technologijomis, darbuotojų poreikiu ir darbo sąlygomis.