Naujienos

Interaktyvus literatūros žaidimas, skirtas lietuvių literatūros klasikui Maironiui

2021 04 06

2021 metų balandžio 2 d. Vilniaus technologijų mokymo centre (VTMC), Teams aplinkoje, nuotoliniu būdu vyko protų kova, skirta kunigo ir rašytojo Maironio asmenybei ir kūrybai prisiminti.

Interaktyvų žaidimą organizavo lietuvių kalbos mokytojos: Vaida Račialienė, Donata Pauliukonienė ir Aušra Juciuvienė, istorijos mokytoja Sigita Kalesnikaitė, gimnazijos skyriaus vedėja Marina Aladovičienė, techninės pagalbos klausimais talkino profesijos mokytojas Augustas Storoženko.

Interaktyviame žaidime klausimus narpliojo trys VTMC 11 klasių mokinių komandos. Vyr. lietuvių kalbos mokytoja A.Juciuvienė pasakoja, jog klausimų būta įdomių ir sudėtingų, susijusių ne tik su literatūra, bet ir geografija, istorija, kitų šalių kultūra.

Protų kovą vedė ir jai užduotis kūrė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė V. Račialienė. Dėkojame dalyviams ir organizatoriams. Nugalėjo bendras tikslas ir smagus komandinis darbas.

0001_maironis_1617714808-d2af8276025de41b02bcdf01be3790d9.png

Jonas Mačiulis-Maironis (1862–1932) – poetas, katalikų dvasininkas, teologijos daktaras, profesorius. Gimė 1862 m. lapkričio 2 d. turtingoje laisvųjų ūkininkų Onos ir Aleksandro Mačiulių šeimoje Pasandravyje (dab. Raseinių r.).  Augo su trimis jaunesnėmis seserimis netoliese esančiame tėvų ūkyje, Bernotų vienkiemyje. 1874–1883 m. mokėsi Kauno gimnazijoje, pasižymėjo matematiniais gabumais, ėmė domėtis literatūra, pradėjo rašyti eilėraščius lenkų kalba. Baigęs gimnaziją pasirinko literatūros studijas: 1883 m. įstojo į Kijevo universitetą, bet studijomis, mokslo lygiu nusivylė. Po metų išvažiavo į Kauno kunigų seminariją. Studijuodamas skaitė Lietuvos romantikų Adomo Mickevičiaus, Juozapo Ignoto Kraševskio, Vladislovo Sirokomlės kūrybą, Simono Daukanto, Teodoro Narbuto istorinius veikalus. Ši lektūra galutinai suformavo jo tautinį sąmoningumą, o lietuvių poetai Kristijonas Donelaitis ir Antanas Baranauskas sutvirtino pasiryžimą kurti lietuvių kalba.