Naujienos

IT specialistas: darbdaviams svarbu parodyti, ką sugebi ir kuo gali būti naudingas įmonei

2021 10 26

Vilniaus technologijų mokymo centras (VTMC)  aktyviai siekiastrateginio tikslo „Sustiprinti IRT ir inžinerijos sektorių profesinį augimą“. Nuolat skleidžia turimą patirtį IT ir INŽ sektorių švietimo bendruomenėje, todėl jungia darbdavius ir mokinius, kviečia į svečius atvykti ir savo patirtimi pasidalinti sėkmingą karjerą sukūrusius VTMC absolventus.


Spalio 19 d. Kompiuterinės įrangos derintojo kvalifikacijos siekiantys mokiniai turėjo galimybę susitikti su VTMC absolventu, savo bendrovę įkūrusiu IT specialistu Romanu Gorodeckiu.


Bendrovės „The Swing Cats Ltd“ dabartinis vykdantysis direktorius, kompiuterinių tinklų inžinierius, turintis patirtį ir dirbęs įmonėse „Dell“ bei „Barclays UK“, programinės įrangos ir „debesų“ inžinierius, kuriantis ir muzikuojantis garso inžinierius, sutiko pasidalinti įdomia patirtimi su VTMC mokiniais.

0001_apklausa-kopija-6_1635257377-476391ac44489df3d71fe00a78439af0.png
Svečio karjeros kelias nebuvo lengvas. Pomėgis dirbti kompiuteriu atsirado jau paauglystėje. Romanas turėjo svajonę savo pomėgį paversti darbu, bet tam reikėjo žinių ir praktikos. Jis skaitė profesines knygas, dirbo interneto kavinėse, savanoriavo ir mokėsi Vilniaus kolegijoje, bet po metų studijas nutraukė, nes naudos buvo mažai, 2008 m  įstojo į Vilniaus technologijų ir verslo profesinį mokymo centrą, dabar – Vilniaus technologijų mokymo centras (VTMC) kompiuterinės įrangos derintojo kvalifikacijai įgyti. Susitikime jis prisiminė ir šiltai atsiliepė apie buvusią mokytoją Mariją Macijevską, kuri ji daug ko išmokė. Baigus mokslus, karjera įgavo pagreitį: dirbo stambiose įmonėse, vėliau įkūrė savo bendrovę. Ir sustoti neketina: supranta, kad reikia nuolat tobulėti, nes technologijos nestovi vietoje, tobulėja labai greitai.


Sėkmingą karjerą sukūręs VTMC absolventas mokiniams prisipažino, kad diplomas darbdaviams iš tiesų nėra labai svarbus, kur kas svarbiau yra parodyti ką sugebi ir kuo gali būti naudingas įmonei, patarė niekada nesustoti, nebijoti sunkumų, augti ir siekti savo tikslo.