Naujienos

Įvyko netradicinė pamoka „Sekretoriaus kompetencijų tobulinimas – atrask naujas galimybes“

2021 05 24

Vilniaus technologijų mokymo centre (VTMC) įvyko netradicinė nuotolinė pamoka, kurią vedė ne mokytojai, kaip įprastai, o verslo, mokslo ir darbo rinkos atstovai,patirtimi pasidalijo ir sekretoriaus mokymo programos absolventės, padrąsindamos į paskutinė mokymosi etapą – praktiką išeinančias mokines.
 
Pamokoje taip pat dalyvavo ir šios programos mokytojos: Edita Šalkovskaja, Virginija Puodžiukienė, Virginija Putnaitė, Julija Zalesčevskaja, administratorė Alvyda Borisevič ir kiti kolegos.

0001_danute-kontrimaviciene_1621841312-80630e76f98a23de248c3405dbf2900c.jpg
Skaitmeninių dokumentų valdymo link

Žinoma, visi su nekantrumu laukė Vilniaus valstybės naujojo archyvo direktorės Danutės Kontrimavičienės pranešimo, nes sekretoriaus specialybės mokiniams ypatingai svarbi kompetencija – dokumentų rengimas ir tvarkymas. D. Kontrimavičienė teigė, kad siekis optimizuoti veiklos procesus visada aktualus tiek viešajam, tiek privačiajam sektoriui. Tad dokumentų valdymo srities teisės aktų pakeitimai, leidžia pasiruošti ir pradėti lengviau ir patogiau fiksuoti veiklos procesus, pasirenkant įvairias dokumentų formas, rašytinius dokumentus, vaizdo ir garso dokumentus ar net įrašus.
 
„Taip pat svarbu nepamiršti, kad pasirenkant vieną ar kitą dokumento formą visada būtina nepamiršti įstaigų ir įmonių pareigos išsaugoti informaciją. Todėl elektroninių dokumentų saugojimui visada bus didesni iššūkiai, nei popierinių  dokumentų saugojimui, bet patogumas efektyvumas ir greitas informacijos apdorojimas, manau paskatins vis daugiau įstaigų ir įmonių pereiti prie skaitmeninių dokumentų valdymo ir saugojimo“, - sakė ji.
 
Įvardino aktualiausias kompetencijas

Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto Mokymų ir bendradarbiavimo plėtros skyriaus vedėja, lektorė Laima Paraukienė kvietė susitikimo dalyvius diskutuoti, kokių kompetencijų reikia sėkmingai karjerai. Atkreiptas dėmesys, jog Pasaulio ekonomikos forumas prognozuoja, kad 2025-aisiais metais 10 darbuotojams svarbiausių kompetencijų bus: analitinis ir inovatyvus mąstymas, aktyvus mokymasis ir mokymosi strategijos, kompleksinis problemų sprendimas, kritinis mąstymas ir analitiniai gebėjimai, kūrybiškumas, originalumas, iniciatyvumas, lyderystė ir socialinis poveikis, naudojimasis technologijomis, priežiūra ir kontrolė, technologijų kūrimas ir programavimas, atsparumas stresui ir lankstumas, argumentavimo gebėjimai, problemų sprendimas, idėjų generavimas.

Reaguodama į Lietuvoje ir užsienyje vykstančius verslo pokyčius bei darbo rinkos poreikius, Vilniaus kolegija siūlo atnaujintą Organizacijų vadybos studijų programą. Įtraukių studijų metu taikomi šiuolaikiniai vadybos metodai, priimami teisingi sprendimai, mokomasi sėkmingai valdyti žmogiškuosius išteklius, savarankiškai ir dirbant komandose planuoti, organizuoti ir kontroliuoti verslo procesus ir vadovauti organizacijos ar jos padalinio veiklai. Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultetas atviras nusiteikusiems po studijų ar derinant darbą ir studijas, dirbti plataus profilio vadybos specialistais, vadovauti įmonėms, personalo ar kitų sričių padaliniams, darbo grupėms, projektams, kurti ir vystyti nuosavą verslą.
 
Darbas ir mokymasis pameistrystės būdu

Apie po sekretoriaus studijų susiklosčiusį savo karjeros kelią pasakoja Vilniaus technologijų mokymo centro absolventė Karolina Korvel:. „Baigusi vidurinę įsidarbinau Rudaminos meno mokykloje sekretore. Trūko žinių, dažnai tekdavo prašyti pagalbos atliekant užduotis, rengiant dokumentus. Tad įstojau mokytis sekretoriaus specialybės ir trumpiau nei per metus jau turėjau diplomą savo rankose. Mokiausi pameistrystės būdu, nes dirbau pagal specialybę. Mokytis buvo paprasta, nes visa mokymosi medžiaga buvo elektroninėje erdvėje, mokytojai labai padėjo derinant ir darbą, ir mokymąsi Vilniaus technologijų mokymosi centre. Mokslas suteikė galimybę įgyti šiuolaikiškas žinias praktiškai pritaikomas darbo rinkoje.
 
Sekretorės darbas, tai ne vien kavos pateikimas ar atsiliepimas į skambučius. Tai dokumentų rengimas, svečių priėmimas, pagalba vadovui ir kolegoms. Sekretorė – įmonės veidas, biuro siela ir pirmas asmuo, kurį sutinka organizacijos svečiai. Visada turi būti pasitempusi, dalykiška, kantri, taktiška, lanksti“, – pasakojo ji.

Būsimoms sekretorėms Karolina palinkėjo sėkmės,  nuolat tobulėti ir jeigu nesiseka, nebijoti prašyti pagalbos. „Esu dėkinga mokytojams už suteiktas kompetencijas, galimybes ir motyvaciją mokytis. Mokykla yra lanksti kiekvieno mokinio atžvilgiu ir išties pildo svajones.  Ypatinga padėka visam kolektyvui kartu ir kiekvienam atskirai.“
 
Žinios ir gebėjimai pritaikomi praktiškai

Guoda Gumbrevičiūtė šiuo metu studijuoja Lietuvos verslo kolegijoje. Ji papasakojo, kad jos kelias link svajonių karjeros prasidėjo 2017-2018 metais, kai įstojo į Vilniaus technologijų mokymo centrą, mokytis sekretoriaus profesijos. Studijuodama šią specialybę ji įgijo šias kompetencijas: darbas organizacine biuro technika, spausdinimas greitojo spausdinimo technologija, dokumentų rengimas ir įforminimas, dokumentų ir korespondencijos tvarkymas ir apskaita, dalykinis bendravimas, dokumentų ir bylų parengimas saugojimui, elektroninių dokumentų valdymas, lankytojų ir svečių priėmimo organizavimas, personalo dokumentų tvarkymas ir įstaigos įvaizdžio kūrimas.

Profesinių studijų metu turėjo galimybę atlikti praktiką UAB „Ad Baltic Lietuva“. Praktikos metu įgijo daug žinių ir turėjo galimybę teorines žinias pritaikyti praktikoje. Pabaigus studijas VTMC įsidarbino į Vilniaus darželį – mokyklą „Lokiukas“ sekretore ir šiame darbe puikiai pritaikė įgytas žinias ir padirbusi suprato, kad nori tęsti mokslus aukštojoje mokykloje, todėl pasirinko Lietuvos verslo kolegiją, įstaigų ir įmonių administravimo specialybę (specializacija – verslo įmonių administravimas).
 
Kolegijoje įgijo daug teorinių ir praktinių žinių. Studijų metu įsidarbino į Valstybinę  teritorijų planavimo ir statybos inspekciją (administravimo skyrių), kurioje sėkmingai pritaikė tiek VTMC, tiek kolegijoje įgytas žinias, turėjo galimybę dirbti su elektroniniais dokumentais ir dokumentų valdymo sistema „Avilys“, tai suteikė jai dar daugiau patirties administravime. Po studijų tikisi susirasti darbą pagal specialybę ir jame pritaikyti per šį laikotarpį įgytas tiek teorines, tiek praktines žinias darbo vietoje. Galbūt ateityje  dar norėtų tęsti studijas aukštesnėje studijų pakopoje.
 
Profesijos pasirinkimas – atsakingas žingsnis

Grupės kuratorė ir profesijos mokytoja Nijolė Lukšienė akcentavo, kad šiandien profesijos pasirinkimas ne loterija – pasiseks ar ne? Tai atsakingas žingsnis, kurį jau Jūs pasirinkote, mokotės ir už mėnesio savo rankose laikysite profesinio mokymo diplomą. Baigiamasis modulis, atliekamas realiose darbo vietose – geriausias būdas profesiniam tobulumui įgyti.

Būsimosioms sekretorėms profesijos mokytoja palinkėjo, kad praktikos metu pritaikytų žinias, kurias įgijo besimokydamos, nepamirštų naujų dokumentų rengimo taisyklių. Sėkmingą sekretoriaus darbą lemia: puikūs bendravimo įgūdžiai, gebėjimai, dėmesio sutelkimas, sklandi ir taisyklinga kalba, ištvermingumas, mokėjimas prisitaikyti prie kintamų darbo sąlygų ir užduočių įvairovės. Ne veltui sakoma, kad sekretorius – įmonės veidas. Pagal jo darbą yra sprendžiama apie įstaigos darbą. Sekretoriaus profesija yra paklausi darbo rinkoje, o kaip, žinoma, didžiausią paklausą darbo rinkoje turi kvalifikuoti, sukaupę patirtį specialistai. Įsidarbinimo galimybes didina kelių užsienio kalbų mokėjimas, dokumentų rengimas.
 
Besidominčiu sekretoriaus profesija informuojame – priėmimas į Lietuvos profesines mokyklas prasideda birželio 1 d. LamaBPO sistemoje adresu https://profesinis.lamabpo.lt/.  Plačiau apie sekretoriaus profesiją kviečiame skaityti čia http://bit.ly/Sekretorius21.