Naujienos

„Jaunimo socialinių kompetencijų didinimas“: pristatytos VTMC mokymosi galimybės

2021 03 04


Siekiant viešinti informaciją apie Vilniaus technologijų mokymo centro veiklą ir vykdomas mokymo programas, bendradarbiaujant su Užimtumo tarnyba vasario 24 d. nuo 10 iki 12 val. nuotoliniu būdu vyko profesinio orientavimo-karjeros renginys, skirtas Užimtumo tarnybos projekto „Jaunimo socialinių kompetencijų didinimas“ klientams. 
 
Tai 16–29 metų amžiaus nedirbančių, nesimokančių ir mokymuose nedalyvaujančių asmenų supažindinimas su švietimo sistemos galimybėmis ir samdomu darbu. 

Pristatymo organizatorė, sektoriaus vadovė Natalja Adulo džiaugiasi, kad pavyko suburti darnią komandą ir bent nuotoliu būdu pasidalinti informacija apie VTMC įgyvendinamas mokymo programas. 


0001_new-year-kopija-kopija-1_1614858357-c498b262a964b373cfe0eb62a2c0d57d.jpg

O paklausyti tikrai buvo ne tik įdomu, bet ir naudinga tiems, kurie svarsto apie ateitį ir tolimesnes savo karjeros galimybes. Dalyviai susipažino su Vilniaus technologijų mokymo centro susikūrimo istorija, N. Adulo papasakojo apie pedagogų bendruomenę, galimybes įgyti profesiją, tam tikras kompetencijas, galimybes realizuoti save darbo rinkoje bei siekti tolimesnių karjeros perspektyvų. 

Apie inžinerinės srities programas išradingai papasakojo. Vaclavas Zelenkevič. Justina Balsė pristatė vienas populiariausių programų - Java programuotojo, PHP programuotojo, Žiniatinklio programuotojo ir Programinės įrangos testuotojo. Vaida Bikulčienė apžvelgė Kompiuterinio projektavimo operatoriaus mokymo programos metu įgijamas kompetencijas ir karjeros perspektyvas, Jevgenij Chomaniuk – Kompiuterinės įrangos derintojo, Natalja Adulo pristatė Apskaitininko, Finansinių paslaugų teikėjo ir Sekretoriaus programas. Rita Daukšienė – Vizualinės reklamos gamintojo, o Artūras Kavaliauskas supažindino su  Multimedijos paslaugų teikėjo mokymo programą ir karjeros galimybėmis įgijus kvalifikaciją. 

Renginyje dalyvavusi bibliotekos vedėja Janina Kalibatienė pasakoja: „Mokytojų komanda, kaip tikri savo srities profesionalai, pristatė ir įdomiai bei vaizdžiai papasakojo apie savo dėstomus dalykus, kompetencijas, kurias gali įgyti motyvuoti ir tam gyvenimo etapui pasirengę mokiniai. Centre dirbantys pedagogai geranoriški, kūrybingi ir pasiruošę dalintis savo žiniomis su visada čia laukiamais mokiniais.”  

Sektorinių praktinio mokymo centrų vadovė Gerda Griniuvienė džiaugiasi, kad šiai tikslinei grupei buvo pristatytas VTMC, programos, mokymosi aplinka, bei darbo ir mokymosi galimybės baigus mokslus. Ji sako: „Smagu buvo sulaukti gausos klausimų. Tikimės, kad jaunimui buvo naudinga informacija planuojant savo ateitį. Taip pat norisi nuoširdžiai padėkoti visiems mokytojams už paneigtus mitus apie profesinį mokymą ir kūrybišką pristatymą”.