Naujienos

„Jaunimo socialinių kompetencijų didinimas“: tęsiamas VTMC mokymosi galimybių pristatymas

2021 04 07


Siekiant viešinti informaciją apie Vilniaus technologijų mokymo centro veiklą ir vykdomas mokymo programas, bendradarbiaujant su Užimtumo tarnyba kovo 30 d. nuo 10 iki 12 val. nuotoliniu būdu vyko profesinio orientavimo-karjeros renginys, skirtas Užimtumo tarnybos projekto „Jaunimo socialinių kompetencijų didinimas“ klientams. 

Tai jau antrasis toks susitikimas. Jame dalyvavo 16–29 metų amžiaus nedirbančių, nesimokančių ir mokymuose nedalyvaujančių asmenų supažindinimas su švietimo sistemos galimybėmis ir samdomu darbu. 

Džiugu, jog pavyko suburti darnią komandą ir bent nuotoliu būdu pasidalinti informacija apie VTMC įgyvendinamas mokymo programas. 

Informacija itin naudinga tiems, kurie svarsto apie ateitį ir tolimesnes savo karjeros galimybes. Dalyviai susipažino su Vilniaus technologijų mokymo centro (VTMC) susikūrimo istorija, N. Adulo papasakojo apie pedagogų bendruomenę, galimybes įgyti profesiją, tam tikras kompetencijas, galimybes realizuoti save darbo rinkoje bei siekti tolimesnių karjeros perspektyvų. 

0001_new-year-kopija-kopija-kopija_1617780747-330cf3820d1d62819e9290d9118edaab.jpg

Justina Balsė pristatė vienas populiariausių programų - Java programuotojo, PHP programuotojo, Žiniatinklio programuotojo ir Programinės įrangos testuotojo. Vaida Bikulčienė apžvelgė Kompiuterinio projektavimo operatoriaus mokymo programos metu įgijamas kompetencijas ir karjeros perspektyvas, Jevgenij Chomaniuk – Kompiuterinės įrangos derintojo, Natalja Adulo pristatė Apskaitininko, Finansinių paslaugų teikėjo ir Sekretoriaus programas. Rita Daukšienė – Vizualinės reklamos gamintojo, o Artūras Kavaliauskas supažindino su  Multimedijos paslaugų teikėjo mokymo programą ir karjeros galimybėmis įgijus kvalifikaciją.  Apie inžinerinės srities programas išradingai papasakojo. Vaclavas Zelenkevič. 

Projekto „Jaunimo socialinių kompetencijų didinimas“ veiklos vykdomos visoje šalyje. Jį vykdo Užimtumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Užimtumo tarnyba).

Projekto metu 16–29 metų amžiaus nedirbantiems, nesimokantiems ir mokymuose nedalyvaujantiems asmenims, registruotiems Užimtumo tarnyboje, yra suformuojami paslaugų paketai, kuriais siekiama jaunimą įtraukti į aktyvų visuomeninį gyvenimą bei sumažinti jaunimo nedarbo lygį.

Projekto tikslas – sumažinti nedirbančio, nesimokančio ir mokymuose nedalyvaujančio 16–29 metų amžiaus jaunimo skaičių, įgyvendinant ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones.