Naujienos

JavaScript programuotojas Rokas. Kodėl verta rinktis šią mokymo programą?

2022 05 26

Netrukus programuotojo kvalifikacijos diplomą įgysiantis Rokas Norvilis, pasakoja, jog mokytis JavaScript programavimo jį pastumėjo pandemijos ir karantino sukelti pokyčiai darbo rinkoje ir apmastymai apie profesines galimybes. IT – puiki kryptis karjerai. 

„Technologiškai turime neatsilikti ir mokytis naujų kalbų. JavaScript – programavimo kalba, kuri yra viena populiariausių pasaulyje”, - trumpai apie pasirinkimą atsako jis.

Pradėjus mokytis šios profesijos, sako, iš tiesų, nieko nesitikėjęs, nes neturėjo nusistatęs išankstinių lūkesčių -  tačiau mokslo metams einant į pabaigą, Rokas savo pasirinkimu yra labai patenkintas! 

„Mokytojai čia nuostabūs ir aiškina tai ko tikrai reikia. Grupiokai taip pat buvo labai puikūs, gera aplinka - čia susipažinau su nuostabiais žmonėmis!”, - džiaugiasi puikia mokymosi aplinka jis ir pataria: „Jei nori mokytis programavimo, nusiteik - reikės labai daug dirbti, nes tai nesibaigiantis mokymosi procesas visą gyvenimą!”, - ragindamas perspėja JavasScript programuotojas Rokas.

0001_iliustracija-6_1653567257-4dbdba36c59feddd297c930293365133.png

Vilniaus technologijų mokymo centre JavaScript programuotojas mokosi projektuoti ir kurti aplikacijas, kurios sudarytos iš dviejų dalių: vartotojo sąsajos (FRONT-END) ir loginės/serverinės dalies (BACK-END).

Kodėl mokomės kurti aplikacijas? Ankščiau, mobiliosios ir darbalaukio programos turėdavo būti kuriamos kiekvienai operacinei sistemai atskirai. Todėl naujai atsiradusios technologijos, padedančios išspręsti šią problemą, buvo didelis šuolis į priekį aplikacijų pasaulyje. JavaScript programavimo kalba evoliucionavo į pilną, funkcionalią programavimo kalbą, kurios pagalba galima kurti tiek aplikacijos FRONT-END, tiek BACK-END dalis.

  • FRONT-END daliai kurti naudojamos šios technologijos ir bibliotekos: HTML, CSS, JavaScript, React.
  • BACK-END daliai: Node.js, Express, MongoDB.

Taip pat programuotojai mokosi versijuoti kodą, sekti jo pasikeitimus, dirbti komandoje kartu prie vieno projekto, naudojant GIT ir GITHUB.

O kad komandinio darbo procesas nevirstu chaosu, komandos dirba pagal SCRUM - vieną iš AGILE projektų valdymo metodikų.

JavaScript programavimo kalba – viena populiariausių pasaulyje – moderni ir paprasta – būtent tokia, kokios tikimąsi šiame skubėjimo ir technologijų amžiuje. Iš pradžių JavaScript programavimo kalba buvo skirta dinaminių puslapių kūrimui. Šiandien – ji universali, nes apima ne tik kliento sąsajos (front-end), bet ir serverio pusės (back-end) programavimą.

Pamažu Ji tampa pačia universaliausia programavimo kalba, kurią renkasi vis daugiau programuotojų ir kompanijų.

Tapti JavaScript programuotoju per trumpą laiką ir visiškai nemokamai galite, jei:
  • baigėte 10 klasių ir norite nušauti du zuikius: baigti gimnaziją ir startuoti darbo rinkoje.
  • baigėte 12 klasių ir nekantraujate pradėti karjerą vos po 10 mėn.
  • norite perskvalifikuoti (pirmą kartą!) ir pradėti viską iš naujo, tik žymiai sėkmingiau.
Priėmimas į JavaScript programavimo programą vykta nuo birželio 1 d. Plačiau  https://bit.ly/20JavaScript

Susipažinti su visomis Vilniaus technologijų mokymo centre vykdomomis IT ir kompiuterijos srities programomis galite čia.

Kviečiame mokytis!