Naujienos

Kartu su keturkojais pareigūnais – apie saugią aplinką

2019 11 25

Sąvoka „Saugi aplinka” vis dažniau naudojama mūsų kalboje, bet ar susimąstome, koks kiekvieno iš mūsų indelis kuriant tokią aplinką. Saugi aplinka mokykloje, kieme, namuose, bendruomenėje. „Apie tai kalbame biologijos, istorijos, etikos ir kitose pamokose. Ar tai įmanoma? Kas gali suteikti saugumą kiekvienam iš mūsų? Ar mūsų elgesys visuomet yra saugus, nekeliantis grėsmių aplinkiniams?“, - į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsakymų ieškojo biologijos mokytoja metodininkė Alma Zybailienė ir istorijos vyresnioji mokytoja S. Kalesnikaitė. Vilniaus technologinių mokymo centro (VTMC) Informacinių ir vizualinių technologijų skyriuje (IVTS) Lapkričio 21 dieną organizavusios popietę „Saugi aplinka – saugus aš”.

 
Renginyje dalyvavo ypatingi svečiai, kurie be galo didžiuojasi dirbdami valstybės tarnyboje. Tarp garbingų svečių – ir šunys, kuriems padeda jų sumanūs šeimininkai. Dauguma mokslinių šaltinių teigia, jog dabartinių šunų protėviai – vilkai, kurie Europoje pasirodė maždaug prieš milijoną metų. Tai buvo pirmasis gyvūnas, kurį prijaukino žmogus. Pirmiausia, maždaug prieš 14-15 tūkstančių metų, jis tapo pagalbininkas medžioklėje, vėliau – sargas, o dar vėliau – ištikimiausias žmogaus draugas. Kokia šio gyvūno paskirtis šiandien? Ar mes viską žinome apie šuns biologiją?

 


0001_img_20191121_113032_1574676762-50f00438eeeb8d57b0888ce65e80caaa.jpg
 
Šuo, atliekantis tarnybą, skamba keistai, tačiau tai reali tiesa, kuria galėjo įsitikinti Vilniaus technologijų mokymo centro gimnazistai. Saugoti ir apginti – šiandien šios šuns evoliucinės savybės tapo ypač svarbios valstybės tarnyboje – muitinėje, o taip pat ir policijoje. 


Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto III-ojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Marina Karpukienė mokiniams priminė saugios visuomenės sampratą, atsakomybę dėl netinkamos ar pavojingos veikos. Popietėje kalbėta apie tai, kad neatsakingas asmens elgesys, kaip psichotropinių medžiagų vartojimas ar svetimo turto nusavinimas, kelia grėsmę visuomenei, griauna saugios aplinkos sampratą.


Vilniaus apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos mobilios kuopos 4-ojo būrio vyriausioji patrulė Rasa Dykinaitė papasakojo, kokia mobilios kuopos pareigūno kasdienybė dirbant kartu su savo pagalbininku, aviganiu Desperado. Jaunas, tik 2,5 metų amžiaus šuo puikiai vykdė pareigūnės komandas, perspėdamas, kas laukia tų, kurie nepaklūsta įstatymams ir juos pažeidinėja. 

Apie šuns psichologiją, biologiją, priežiūrą ir dresūrą kalbėjo ir elgesio situacijas demonstravo Muitinės departamento specialistas Artūras Zaleckas su savo augintiniu Tikrai Geras. Svečiai demonstravo ne tik nepriekaištingą vienas kito supratimą, bet ir mokėjimą valdyti didžiulės žiūrovų auditorijos dėmesį.


Mokytojos pasakoja, kad ypatingų svečių pasirodymas nepaliko abejingų. Popietėje vyravo geros emocijos – mokiniai buvo sužavėti šuns atsakingu darbu tarnaujant valstybei ir žmonėms, kad aplinka taptų saugesnė.


„Pažintis su keturkojais pareigūnais dar ilgai išliks prisiminimuose. Ačiū svečiams, kurie rūpinasi mūsų saugumu. Ačiū visiems, kurie supranta, kad saugi aplinka prasideda nuo mūsų pačių čia ir dabar“, - sako Vilniaus technologijų mokymo centro biologijos mokytoja metodininkė Alma Zybailienė.