Naujienos

Netradicinė biuro administratorių pamoka

2023 10 16


Kai mokytoja Virginija Puodžiukienė pasiūlė į pamoką pasikviesti jau baigusias mokines, atrodė, kad tai visiškai neįdomu ir nereikalinga. Bet gi kaip mes klydome. Spalio dvyliktąją dieną biuro administratorių profesijos mokinės pamoką praleido netradiciškai - susitikime su mokyklos alumne Agata Potkina. Susitikimo metu aptarti klausimai leido geriau suprasti, ko mokinės gali tikėtis kvalifikacijos egzamine, į kokią informaciją verta atkreipti dėmesį jau dabar. Aptarinėjant mokymo programos turinį, daugiausiai dėmesio buvo skirta tam, jog profesinio mokymo metu išmokstama ne tik oficialiai aprašytų įgūdžių, bet lavinamos ir vidinės asmens savybės. Alumnė besidalindama savo patirtimi labiausiai pabrėžė tai, jog profesinio mokymo metu įgijo ne tik vertingų žinių, bet ir pasitikėjimo savimi - diplomų įteikimo šventės metu, stebint visam būriui žmonių, pasakė kalbą, o mokslo metų pradžioje net nebūtų pagalvojusi, jog kada nors turės pakankamai drąsos tokios užduoties įgyvendinimui.


0001_1000027580_1698321803-9f9b4d4f1b39668ccaffe305a99a2f3c.jpg
Kiekvienam, siekiančiam įgyti vienokią ar kitokią profesiją, svarbu žinoti kaip atrodo darbo paieškos. Pamokos dalyvės - ne išimtis. Išgirdusi klausimą apie įsidarbinimo galimybes, Agata patikino biuro administratoriaus profesijos mokinius, kad darbo rinka laukia jų išskėstomis rankomis. Prisimindama gyvenimo aprašymo patalpinimą į darbo paieškų internetines svetaines, pamokos viešnia tarė: "darbo pasiūlymai pasipylė per pirmas dešimt minučių". Pasakodama apie darbo pokalbių eigą, užsiminė ir apie atrankų metu pateikiamus testus ar užduotis - darbdaviai nori įsitikinti, ar administratorė mokės tinkamai atlikti tiesiogines pareigas. Net šie įsidarbinimo proceso aspektai nėra baisūs, nes besimokant įgytos žinios Agatai buvo būtent tai, kas leido įveikti šiuos išbandymus.

Šis susitikimas mokinėms suteikė itin daug motyvacijos semtis kiek įmanoma daugiau žinių. Ačiū Mokytojai už pakvietimą ir alumnei už skirtą laiką ir malonų bei šiltą bendravimą.
 
 
23-BA.3 grupės mokinė Rimgailė Maksvytytė