Naujienos

Norime gyventi sveikoje ir tvarioje aplinkoje

2021 01 26

Gamtos užterštumas – viena iš labiausiai žmoniją kamuojančių problemų XXI amžiaus globaliame pasaulyje. Europos Sąjunga, suvokdama spartėjančios klimato kaitos iššūkių grėsmę, skelbia Europos Žaliojo kurso strategiją, kurios vieni iš tikslų ir yra „sukurti neutralaus poveikio klimatui, teisingą ir klestinčią visuomenę, pasižyminčią modernia, efektyviai išteklius naudojančia ir konkurencinga ekonomika.“

Tvarios aplinkos suvokimas pamažu skverbiasi ir į mūsų kasdienį gyvenimą. Suvokimas, kad ne tik atliekų rūšiavimas, bet ir panaudotų daiktų „prikėlimas“ naujam gyvenimui, vartojimo mažinimas, skatins aplinkos taršos mažinimą. Saugoti mus supančią aplinką yra priotitetas mums visiems, bet pirmiausia, jaunajai kartai.

0001_dizainas-be-pavadinimo-9_1612251567-cfd90c9d27f4d9b620222e9586b4ab9f.png
Plėtojant tvarios aplinkos idėją, Vilniaus technologijų mokymo centro Informacinių ir vizualinių technologijų skyriuje (IVTS) lapkričio – sausio mėnesiais vykdytas projektas „Antrinių žaliavų naudojimas“ – viena iš MEPA projekto veiklų. Projekto tikslas - skatinti mokinius vengti atliekų susidarymo, mažinti kenksmingų medžiagų kiekį, daiktus naudoti pakartotinai ar pailginti jų naudojimo laiką. 

Įgyvendinant projektą, mokiniai buvo skatinami domėtis aplinkosaugine informacija, aktyviai rūpintis gamta, ugdytis tvaraus vartojimo ir toliau siekti geresnių rezultatų besidomint aplinkosauga, taip prisidedant prie aplinkos išsaugojimo. 

Populiariausias antrinių žaliavų panudojimo būdas – perdirbimas, pasitelkus fantaziją ir originalias idėjas, panaudoti daiktai ar atliekos gali būti dar kartą prikelti naujam gyvenimui. 

Šias idėjas puikiai pritaikė mūsų mokiniai, kviečiame pasižvalgyti nuotraukų albume.