Naujienos

Papildomas priėmimas: pretenduokite į laisvas valstybės finansuojamas vietas

2019 08 13

Nuo rugpjūčio 8 dienos LAMA BPO sistemoje vyksta papildomas priėmimas į šalies profesinio mokymo įstaigas. Teikti prašymus internetu (http://profesinis.lamabpo.lt/) ir pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas gali baigusieji 10 klasių, baigusieji 12 klasių bei aukštųjų ir profesinių mokyklų absolventai ‒ iki rugpjūčio 26 dienos. Mokymo programų sąrašą rasite ČIA.

Besižvalgantiems į profesinį mokymą yra iš ko rinktis. Profesijų ir ypač reikalingų šiandien kvalifikacijų gali įgyti tiek baigę 10 klasių ir kartu siekiantys įgyti vidurinį išsilavinimą bei norintys sėkmingai pasiruošti brandos egzaminams, tiek ir abiturientai, pasinaudojantys galimybe įgyti kvalifikaciją vos per 10 mėnesių, tiek aukštųjų ir profesinių mokyklų absolventai, norintys nemokamai persikvalifikuoti. Šiems asmenims Vilniaus technologijų mokymo centre siūlomas platus mokymo programų spektras ‒ nuo finansinių paslaugų teikėjo iki programuotojo: 14 IT ir kompiuterijos, inžinerijos, vizualinių technologijų ir verslo administravimo krypčių profesijų.

0001_img_20190813_124157_1565689865-31939a949c58c966e22ab0a17b96d744.jpg
Pristatomos dvi naujos mokymo programos

Šiemet Vilniaus technologijų mokymo centras kviečia į dvi naujas mokymo programas, kurių absolventai itin laukiami darbo rinkoje.  Viena jų – Eektrikas – tai viena paklausiausių profesijų, kurią baigus darbo ilgai ieškoti netektų. Įgiję šią kvalifikaciją asmenys galės dirbti įmonėse, kurios montuoja ir eksploatuoja vartotojo elektros įrenginius, žemosios ir aukštosios įtampų skirstomuosiuose ir perdavimo tinkluose. Baigus šią programą ir siekiant vykdyti kvalifikuotam elektrotechniniam personalui priskiriamas funkcijas. (Plačiau).

Antroji - .NET programuotojas. Baigę šią programą gebės projektuoti ir kurti informacines sistemas, nesudėtingas duomenų bazes, valdyti programavimo aplinką ir kūrimo procesą.  Jaunesniajam .NET programuotojui svarbios šios asmeninės savybės: kruopštumas, atsakingumas, savarankiškumas, dėmesio koncentracija. Įgijęs kvalifikaciją asmuo galės dirbti jaunesniuoju .NET programuotoju informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus verslo įmonėse, kitų sektorių organizacijų informacinių technologijų padaliniuose. (Plačiau).

Galimybė įgyti išsilavinimą ir profesiją

Mokymo centre kviečiami mokytis mokiniai baigę 10 klasių. Tokia galimybe pasinaudojo ir Ernestas, nusprendęs negaišti laiko ir profesinį pasaulį pradėti pažinti besiruošiant brandos egzaminams. „Mokytis šiame mokymo centre yra patogu todėl, kad tu gauni ir vidurinį išsilavinimą ir profesiją – taigi, čia daug patogiau nei likti paprastoje mokykloje – taip sakoma, vienu šūviu nušauni du kiškius“, - džiaugiasi dvyliktokas. Jam antrina ir finansinių paslaugų teikėjo mokymo programos mokinė Deimantė: „Man visada sekėsi matematika ir baigusi 10 klasių nusprendžiau eiti mokytis. Nekantraudama norėjau sužinoti kaip čia viskas vyksta“, - sako ji, visada žinojusi, kad savo karjerą sies su finansais, tikslingai ieškojusi mokymo centro ir programos atitinkančios merginos lūkesčius. „Prieš porą metų radau šią mokyklą, domėjausi galimybe ir mokymais. Čia mokomės visų operacijų, kurios yra atliekamos banke, mokytojai Vilniaus technologijų mokymo centre yra supratingi ir moko tik to, ko realiai reikės ateityje“, - pasakoja Deimantė.

Praktinis mokymas

Lietuvoje skatinamas fizinių mokslų studijos: šalies aukštosioms ir profesinėms mokykloms valstybė skiria gausias valstybės finansuojamų vietų kvotas, o sektoriaus įmonės informuoja apie brangiai apmokamas darbo vietas. Ketvirtosios pramonės revoliucijos akivaizdoje inžinerinės pramonės darbdaviai ne mažiau nei bet kuri IT įmonė dairosi motyvuotų specialistų, kurių poreikis vis dar didesnis nei inžinerines specialybes pasirinkusių jaunuolių skaičius.

Šias tendencijas stebėdami profesinę mokyklą šiemet baigės Drąsutis Bitinas. Jis išskiria ir kitą profesinės mokyklos privalumą; „Profesinėje mokykloje yra gaunama daugiau praktinių įgūdžių, o profesinė kvalifikacija yra įgyjama kur kas greičiau, todėl ir karjerą galėjau pradėti negaišdamas laiko“, - sako Automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikos programos absolventas D. Bitinas. Vilniaus technologijų mokymo centre 70 % mokymosi laikotarpio kompleksiškai sudaro praktinės užduotys, praktinių projektų vykdymas ir praktika įmonėje, todėl visas dėmesys bus skiriamas praktinių įgūdžių lavinimui.