Naujienos

Paskutinė paskaita - išlydėti .NET programuotojai

2021 01 11

2020-ieji metai buvo kupini naujų patirčių, kurias labiausiai lėmė pandemija ir jos iškelti iššūkiai.

Prieš pat Kalėdas į paskutinę paskaitą pakvietėme ir išlydėjome .NET programuotojus. Renginį neformaliai pavadinome virtualiu diplomų įteikimu, nes jei nebūtų buvę karantino – visi būtume galėję pasidžiaugti įgyta kvalifikacija ir nusifotografuoti kartu su diplomu.

„Tai ne tik pirmoji Vilniaus Akademija.IT .NET programuotojų laida, bet ir pirmoji grupė, kuri pradėjo mokytis nuotoliniu būdu šiais, daug iššūkių patekusiais, 2020-aisiais metais. Taip pat, tai buvo ir mano asmeninis debiutas kaip Akademijos grupių kuratorės, kuris buvo gausus prasmingų ir įdomių veiklų, naujų pažinčių“, – jautriai nuotolinį susitikimą pradėjo grupių kuratorė ir profesijos mokytoja metodininkė Justina Balsė, kuriai finišo akivaizdoje liko tik pasveikinti atkakliausius ir stipriausius .NET programuotojus, įveikusius visą programą ir pradedančius savo karjerą IT sektoriuje.

0001_microsoftteams-image-3_1610365673-fb0c4b3530e6d5fe353e405f674a36d5.png
Renginio metu besimokantieji buvo pakviesti prisiminti po didžiausią iššūkį, kurį teko įveikti per mokymosi laikotarpį, visi pasidalijo savo prisiminimais ir nuotykiais, įvardijo  juokingiausias, pamokančias istorijas, kurias teko patirti besimokant Vilniaus technologijų mokymo centre įsikūrusioje Akademija.IT. Ir ne, didžiausiu iššūkiu visų bendrai buvo pripažintas ne karantinas, o aukštai užkelta mokymosi kartelė, skatinusi į užduotis pažvelgti giliau bei atlikti ne tik tai, kas privaloma, bet padaryti iš dar šiek tiek daugiau, pasidomėti plačiau.

Džiugina ir tai, kad visi diplomuotieji jau turi darbus: „Tai liudija aukštą mokymų kokybę ir atitiktį darbo rinkos poreikiams“, – patvirtina profesijos mokytoja J. Balsė.

Ir tai visai nestebina, programuotojų paklausa ir toliau auga, o jų darbo užmokestis išlieka vienas aukščiausių rinkoje.

.NET yra viena iš populiariausių programavimo kalbų pasaulyje, naudojama kuriant pažangius verslo ir technologinius sprendimus. 

.NET programuotojo programos mokslai  trunka 10 mėnesių. 5 mėnesius mokomasi teorijos, po to – praktinis mokymas, kur net 3 mėnesiams gerai išlaikę teorijos testus besimokantieji kviečiami į praktiką įmonėse ir gali pritaikyti įgytas žinias ir įgūdžius įmonėje praktiškai, įgyvendinti realias užduotis projektuose.

Jaunesnysis .NET programuotojas paprastai dirba prižiūrimas vyresniojo specialisto ir vykdo jam iš anksto suformuluotas ir pateiktas užduotis, savarankiškai fiksuoja ir tikrina savo darbo rezultatus, dirba ir bendrauja su kolegomis (sistemų analitikais, testuotojais, priežiūros specialistais), keičiantis technologijoms, nuolat atnaujina ir gilina žinias, ir tobulina savo įgūdžius. Jo darbo rezultatai tikrinami prieš integruojant į bendrą komandos darbo rezultatą. Augant specialisto patirčiai jo savarankiškumo lygmuo didėja.