Naujienos

Pelnytas paskatinamasis prizas respublikiniame inžinerinės grafikos konkurse

2020 12 22

Lietuvos inžinerinės grafikos ir geometrijos draugija, Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Lietuvos standartizacijos departamentas gruodžio 12 d. nuotoliniu būdu organizavo respublikinį studentų inžinerinės grafikos konkursą „STANDARTAS – BRĖŽINIO KOKYBĖS GARANTAS“.
 
Jame varžėsi 35 dalyviai iš Vilniaus, Kauno ir Šiaulių: 29 aukštųjų mokyklų nuolatinių studijų techninių specialybių studentai ir 6 profesinio mokymo centrų inžinerinės grafikos programų besimokantys mokiniai.

Tarp jų ir Vilniaus technologijų mokymo centro (VTMC) kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybės mokiniai Simonas Monkūnas ir Paulius Vaiškūnas.


0001_simonas-monkunas_1608627492-0102abec21c1dbfcfaf9d52adf20166b.jpg
Konkurso dalyvius pasveikinęs Lietuvos standartizacijos departamento atstovas Mindaugas A. Balčiauskas trumpai pristatė departamento veiklą bei Lietuvos standartizacijos departamento standartų perėmimo procedūrą, aptarė standartų svarbą.

VTMC mokiniams konkursui pasiruošti padėjusi profesijos mokytoja Vaida Bikulčienė pasakoja, kad konkurso metu dalyviams teko atsakinėti testo užduotis, pademonstruoti pagrindinių inžinerinės grafikos principų bei juos reglamentuojančių standartų žinias, spręsti įdomiosios grafikos galvosūkius: „Mūsų mokiniai aktyviai dalyvavo ir garbingai atstovavo švietimo įstaigą nelengvoje konkurencinėje kovoje“
 
O dalyvavimo rezultatas – vertas pasididžiavimo - mokinys Simonas Monkūnas atlikęs 30 testo užduočių buvo įvertintas paskatinamuoju prizu.
 
S.Monkūnas prisipažįsta, kad vienas iš pirmųjų įspūdžių, dalyvaujant konkurse buvo neįprastas. „Dar net nepradėjus tokį įspūdį sukūrė aplinka. Dalyvavimas konkurse buvo nuotoliniu būdu, iš namų, tačiau pradėjęs atlikinėti užduotis pastebėjau, kad tai yra tik į pliusą. Pamatęs rezultatus nustebau, nes šiame konkurse dalyvauju tik pirmus metus. Žinoma yra jausmas, kad galėjau ir geriau, tačiau reikia neužmiršti, kad tai parodo, jog dar yra kur augti ir tobulėti!”, - pasakoja Jis.
 
Inžinerinės grafikos pagrindų Simoną moko profesijos mokytojai Kristina Ališauskienė ir Sergej Triškin, o konkursui pasiruošti padėjo profesijos mokytoja Vaida Bikulčienė. Sveikiname Simoną! Nuoširdi padėka jo profesijos mokytojams.
 
Konkurso rezultatai paskelbti Lietuvos inžinerinės grafikos ir geometrijos draugijos tinklapyje https://liggd.lt/ bei Vilniaus Gedimino technikos universiteto tinklapyje https://www.vgtu.lt/ . Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti Lietuvos standartizacijos departamento įsteigtais piniginiais prizais.