Naujienos

Pelnytas skatinamasis prizas respublikiniame inžinerinės grafikos konkurse

2023 01 02

Prieš pat didžiasiąsias metų šventes, gruodžio 16 d. įvyko Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) ir Lietuvos inžinerinės grafikos ir geometrijos draugijos (LIGGD) jau ketvirtą kartą organizuotas respublikinis studentų inžinerinės grafikos konkursas „Standartas – brėžinio kokybės garantas“. Tai pats didžiausias iki šiol vykęs konkursas, kuriame varžėsi 60 dalyvių iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Alytaus ir Klaipėdos, tame tarpe 44 aukštųjų mokyklų studentai ir 16 profesinių mokyklų mokinių.
 
Konkurso tikslas – paskatinti studentus ir jų dėstytojus bei mokinius ir jų mokytojus tobulinti inžinerinės grafikos žinias. Konkurso dalyvius pasveikino VILNIUS TECH Inžinerinės grafikos katedros vedėja doc. dr. Daiva Makutėnienė bei Lietuvos standartizacijos departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Aleksandras Balčiauskas. 

0001__ls24554_1673799393-6afb8d1d3173d0cb8115abde9f6a2187.jpg
Konkurso metu dalyviams teko atsakinėti į konkursui parengto testo užduotis, pademonstruoti pagrindinių inžinerinės grafikos principų bei juos reglamentuojančių standartų žinias, spręsti įdomiosios grafikos galvosūkius.
 
Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centro (TECHIN) Skaitmeninių technologijų ir verslo administravimo skyriaus kompiuterinio projektavimo operatoriaus mokymo programos mokiniai Beatričė Dikčiūtė ir Artiom Kozlov aktyviai dalyvavo konkurse ir garbingai atstovavo švietimo įstaigą nelengvoje konkurencinėje kovoje.
 
Mokinė Beatričė Dikčiūtė atlikusi 29 testo užduotis buvo įvertinta skatinamuoju prizu. Inžinerinės grafikos pagrindų Beatričę moko profesijos mokytojai Vaida Bikulčienė ir Sergej Triškin, o konkursui paruošė profesijos mokytoja Vaida Bikulčienė. Sveikiname Beatričę! Nuoširdi padėka jos profesijos mokytojams.
 
Konkurso rezultatai paskelbti LIGGD tinklapyje https://liggd.lt/ bei VILNIUS TECH tinklapyje https://vilniustech.lt/ . Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti VILNIUS TECH, LIGGD bei Lietuvos standartizacijos departamento įsteigtais piniginiais prizais.