Naujienos

Prasideda Europos profesinių gebėjimų savaitė Vilniaus technologijų mokymo centre

2020 11 04

Vilniaus technologijų mokymo centras penktą kartą jungiasi prie Europos Komisijos iniciatyvos „Europos profesinių gebėjimų savaitė“, kuri suteikia unikalią galimybę švietimo ir mokymo teikėjams, kartu su verslu ir kitomis organizacijoms, priminti plačiajai visuomenei apie profesinio mokymo atnešamą naudą – įgyjamą profesinį meistriškumą, atveriantį įsidarbinimo ir sėkmingos karjeros galimybes.

Europos profesinių gebėjimų savaitei skirtose veiklose Vilniaus technologijų mokymo centre (VTMC) numatytos įmonių atstovų, paskaitos jau pasirinkusiems profesiją ir užsiėmimai dar tik ieškantiems savo karjeros kelio. 

0001_vtmc-nuotrauka_1604511029-a8b301c6816bdba87ab442628440341d.jpg
Kasmetinė tradicija

VTMC Plėtros skyriaus vedėja pasakoja, kad jau penktus metus organizuojamų renginių ciklu siekiama kuo platesnei auditorijai prisistatyti Vilniaus technologijų mokymo centre teikiamas mokymosi galimybes, sudominti visuomenę profesiniu mokymu, o besimokantiesiems padėti įvertinti profesinio mokymo teikiamą naudą ir sustiprinti motyvaciją mokytis.

„Bendrojo ugdymo mokyklų mokinius kviesime atrasti savo talentą inžinerijoje, o mūsų centre besimokantiems kartu su socialiniais partneriais padėsime įgyti efektyvių darbo paieškos žinių, supažindinsime su darbdavių lūkesčiais jauniems specialistams, pristatysime kaip tobulinti profesinius įgūdžius dalyvaujant mentorystės ar tarptautinnėse programose. Šia iniciatyva siekiame ne tik prisistatyti išorei, bet ir didinti besimokančiųjų motyvaciją mokytis, kartu stiprindami profesinio mokymo įvaizdį ir santykius su įmonėmis ir kitais socialiniais partneriais“, – pasakoja M. Puchova.
 
Į pagalbą besiruošiantiems darbo rinkai

Lapkričio 9 d.  13 val.  vyks   Nuotolinis seminaras Teams erdvėje  „Darbo paieškos strategijos”, kurį ves karjeros portalo www.cvonline.lt rinkodaros vadovė Rita Karavaitienė, Seminaro metu numatyta trumpa darbo rinkos apžvalga: paklausiausi darbuotojai, reikalavimai kandidatams, perspektyvios pramonės ir paslaugų sritys bei tendencijos.  Lektorė planuojantiems savo karjerą įvardins ir darbo paieškos svarbiausius žingsnius: kur ir kaip ieškoti darbo, kaip parašyti gerą CV, motyvacinį laišką, kaip pasiruošti pokalbiui dėl darbo. Registracija pasieksite spustelėję nuorodą http://bit.ly/1109vtmc

O Lapkričio 16 d. 13 val. Vyks nuotolinis susitikimas Teams erdvėje           apie Jaunimo darbo centro (JDC) veiklas ir funkcijas.  Monika Maldutytė, Vilniaus jaunimo užimtumo skyrius vyriausioji specialistė priststys jaunimui skirtus  projektus (tarp jų –„Mano verslas”). Registracija https://bit.ly/2GP5fC4

Mentorystės programa merginoms

Lapkričio 18 d. 15 val. Nuotolinio susitikimo metu vyks Mentorystės programos „Woman go Tech" galimybių pristatymas. Ši mentorystės programa padeda moterims ir merginoms atrasti savo talentus ir naujas galimybes, suteikia technologinių žinių ir skatina drąsiai siekti karjeros TECH srityje.   Renginyje kviečiamos dalyvauti VTMC IT, kompiuterijos ir inžinerijos sričių besimokančios ir absolventės bei visos, siekiančios karjeros technologijų sektoriuje. (data gali būti nukelta į gruodžio pradžią) kviečiame užsiregistruoti https://bit.ly/2IrmERW

Pažintis su inžinerinėmis profesijomis ieškantiems profesinio kelio

Gruodžio 7 ir 14 d. numatoma organizuoti net 2 renginius bendrojo ugdymo mokiniams EMS  SPMC      „Pažinkime inžinerines specialybes” Renginių metu, bus siekiama praktiškai supažindinti su automatinių sistemų eksploatavimo mechatronio, Metalo apdirbimo staklininko ir Suvirintojo profesijomis.

„Tokių užsiėmimų metu skatinamas mokinių susidomėjimas profesiniu mokymu, gebėjimas pažinti ir įsivertinti skirtingas profesijas, tačiau kol kas sunku įvertinti ar pvyks užsiėmimus įgyvendinti, ar teks perkelti į virtualią erdvę“, – sako Sektorinių praktinio mokymo centrų vadovė Gerda Griniuvienė.

Ji džiaugiasi, kad Europos profesinių gebėjimų savaitės rėmuose Spalio 5-6 d.         EMS Inžinerinės pramonės Sektoriniame praktinio mokymo centre          buvo spėta inžninerinės krypties mokiniams ir profesijos mokytojams gyvai susitikti su  UAB „Abhlamalp Engineering” įmonės atstovu, kuris  pristatė įmonę ir garsių pasaulio gamintojų naujausias metalo apdirbimo technologijas.
 
 Tarptautiškumo galimybės tobulinti profesinius įgūdžius

Gruodžio 17 d. 11 val.            Energetikos ir mechatronikos skyriuje, 108 kab. arba nuotoliniu būdu atsižvelgiant į šalies situaciją ir galimybes, vyks renginys „Tarptautiškumo galimybės ir nauda karjeros planavimui”         Jame Projektų vadovė Vytautė Vasiliauskienė atskleis kaip dalyvaujant tarptautinėse veiklose galima patobulinti savo profesinius įgūdžius ir pristatys kokius privalumus atlikę profesinę praktiką užsienyje įvardija VTMC absolventai bei kokios dalyvavimo galimybės Vilniaus technologijų mokymo centro mokiniams yra numatomos ateinančius metus.
 
Fotografijų konkursas

Iki gruodžio mėnesio pabaigos VIlniaus technologijų mokymo centro Plėtros skyrius rengia Fotografijų konkursą, kuriuo siekiama ugdyti mokinių kūrybiškumą ir atskleisti mokinių socialinės realybės suvokimą pandemijos metu, išreiškiant savo jausmus fotografuojant.

Pateiktos nuotraukos bus eksponuojamos virtualioje parodoje. Fotografijas teikti galima dvejose temose: „Atstumo sujungti“ (Connected by distance) arba „Ekologija“ (Ecology).  Dalyvauti gali visi norintys 16-22 metų VTMC mokiniai, tereikia atsiųsti nuotrauką su aprašymu el.paštu vytaute.vasiliauskiene@vtmc.lt laiško temos laukelyje įrašant raktažodį „aš ir visuomenė“.

Europos Komisija stiprindama informavimą apie kokybiško profesinio mokymo potencialą ir naudą, taip pat besimokančiųjų mobilumą, 2016 m. sukūrė iniciatyvą – Europos profesinių įgūdžių savaitę. Europos profesinių  įgūdžių savaitė yra kasmetinis renginys, kurio metu vietos, regioninės ar nacionalinės organizacijos demonstruoja geriausią, ką turi profesinio mokymo sektorius – įdomius, profesinį mokinių meistriškumą atskleidžiančius renginius, konkursus, projektus. Vilniaus technologijų mokymo centras yra kasmetinis iniciatyvos dalyvis nuo jos pradžios.