Naujienos

Protų kovose stiprinta lietuvių kalbos mokymosi motyvacija

2021 04 19

Balandžio 13 d. Vilniaus technologijų mokymo centre įvyko respublikinė interaktyvi literatūros protų kova „Jei nori surasti gyvenimo kelią, ieškok jo taurių knygų puslapiuose“, skirta lietuvių kalbos dienoms paminėti.
 
Šis interaktyvus žaidimas buvo skirtas Respublikos dvyliktokams, kurių netrukus laukia nelengvas  išbandymas - lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas.  Jam pasiruošti šių metų abiturientų laidai nebuvo  taip paprasta –  nuotolinis mokymasis reikalavo daug   savarankiško darbo, ne vienam  stigo tiesioginio bendravimo ir bendradarbiavimo,  nerimą  iki šiol kelia nežinia, ar tinkamai pasirengta egzaminui.

Todėl  mūsų Centro gimnazijos skyriaus  lietuvių kalbos mokytojos  Vaida Račialienė ir Donata Pauliukonienė pasiūlė Vilniaus profesinių mokyklų kolegėms susijungti ir drauge padėti mokiniams pasirengti lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminui – parengti dvyliktokams patrauklų, azartišką ir informatyvų  literatūrinį žaidimą, kurio metu  abiturientai turėtų galimybę  sustiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, ugdytųsi gebėjimą pritaikyti jau  turimas žinias, plėsti, įtvirtinti  informaciją  apie rašytojus ir jų kūrinius,  ugdytųsi kritinį mąstymą, savarankiškumą, tobulintų   bendradarbiavimą  komandoje  ir bent nuotoliniu būdu pabendrautų  su bendraamžiais, besimokančiais ir kitose mokyklose. 

0001_aaron-burden-o-ubwhv29uk-unsplash_1618845031-67f72797746b3f70a3ff60807b4cceed.jpg
Į šią iniciatyvą įsijungė beveik visos Vilniaus  profesinių mokyklų mokytojos: Roberta Trapenskaitė ir Giedrė Trembo  iš Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro,  Renata Schmid  iš Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos, Zita Pakštienė iš Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“,  Aušra Juciuvienė ir Vaida Račialienė  iš  Vilniaus technologijų mokymo centro. Jos ir  parengė nelengvus žaidimo klausimus ir pakankamai painias užduotis.  

Balandžio 13 d. dviejų valandų protų kovoje dalyvavo 8 komandos iš Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių, tarp kurių vyko  išties įtempta kova. Vertinimo komisija, kurią sudarė visų dalyvavusių mokyklų mokytojai lituanistai, paskelbė nugalėtojus. Lyderiais tapo  Vilniaus technologijų mokymo centro jungtinė komanda (KP 19/1 grupės mokiniai Simonas  Monkūnas, Neila Plonadūmytė, Renaldas Kareckas  bei Julius Surplys iš ŽP-20/3 gr.  ir Arvydas Jakimavičius iš M-20/1 gr.) ir į vieną komandą susijungę   Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos  bei  Šiaulių profesinio rengimo centro   dvyliktokai ; II laipsnio diplomai išsiųsti  Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro ir Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“  moksleiviams, o III laipsnio diplomai elektroniniu būdu pasiekė  Klaipėdos technologijų mokymo centro abiturientus.  Sveikinam ir nugalėtojus,  ir dalyvius – juk svarbus  ir   gerai - prasmingai praleistas laikas su bendraamžiais.