Naujienos

Socialiai aktyvūs ir pilietiški gimnazistai– savanorių komanda pynė maskuojančius tinklus Ukrainos gynėjams

2022 11 21

Lapkričio 14-20 dienomis Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centro Bendrojo ugdymo (gimnazijos) skyrius jungėsi į „Globalaus švietimo savaitę“, kurios tikslas – ugdyti už savo ir kitų socialinę gerovę atsakingą žmogų. Kiekviena savaitės diena pilna iššūkių, kurių metu mokiniai skatinami veikti savirelizacijos, savo fizinės ir psichinės sveikatos, švarios ir jaukios aplinkos, mokyklos bendruomenės, šeimos ir visuomenės labui.

Penktadienis, lapkričio 18 d., buvo skirta iššūkiui „ESU atsakingas už karo pabėgėlių gerovę ir integraciją (skirta padėti nuo karo kenčiantiems asmenims, skatinti organizuoti labdaros ir aukojimo akcijas)“, kurį priėmė IT skyriaus vienoliktokai, prisijungę prie Lietuvos šaulių sąjungos Ukrainos paramos grupės iniciatyvos „Vilniaus vorai“. Čia jaunuoliai pynė maskuojančius tinklus Ukrainos gynėjams.

Į socialinę veiklą aktyviai įsitraukė tiek merginos, tiek vaikinai: vieni smagiai leido laiki, kiti – tiesiog meditavo, ramiai darbuodamiesi. „Mielai čia ateičiau ir dar kartą, neraginama mokytojų, su savo šeima ir draugais,“ – teigia vienuoliktokė, būsima JavaScript programuotoja Justina.


0001_iliustracija-12_1669062155-c1e0ef492bc8af1c25d2ac7f1399481d.png
Prie „Vilniaus vorų“ inicatyvos gali prisijungti kiekvienas darbo dienomis nuo 18 iki 21 val. Maskuojantys tinklai yra pinami požeminėje pėsčiųjų perėjoje ties Europos prekybos centru. Daugiau informacijos – „Facebook“ grupėje „Vilniaus vorai“.

Organizatorės – praktinio mokymo vadovė ir profesijos mokytoja Alina Vaitiekūnienė bei metodininkė ir Šaulių sąjungos narė Toma Grabauskaitė.