Naujienos

„STUDIJOS 2020“: Ką inžinerinei pramonei gali pasiūlyti profesinės mokyklos?

2020 01 30

„Internetas studijų programos neišrinks“ – tokiu šūkiu visus jaunuolius ir mokytojus šiais metais pasitinka tarptautinė mokymosi, studijų ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2020.

Lietuvos pramonės augimas pastaraisiais metais vienas didžiausių Europos Sąjungoje. Darbuotojų stygius pramonėje vis auga. Statistikos departamento duomenimis, daugiausia laisvų darbo vietų pernai metų ketvirtąjį ketvirtį pramonėje - 3,8 tūkst.  (23,5 proc. visų laisvų darbo vietų).

O ką inžinerinei pramonei gali pasiūlyti profesinės mokyklos? Šiais metais 4-oje Litexpo salėje 50 m2 stende įsikurs 9 Lietuvos profesinio mokymo įstaigos, supažindinančios su Inžinerinės krypties programomis profesinio mokymo sektoriuje.

0001_52020802_1212418975575257_729747757140541440_o_1580371539-dcfa6d05637aa39945e8f4241c15d67b.jpg
Pažintis su mikrovaldikliais

Vilniaus technologijų mokymo centras kviečia gyvai susipažinti su mikrovaldikliais, jų panaudojimu ir programavimu. Prie mikrovaldiklių bus prijungiamos įvairaus sudėtingumo elektros grandinės ir valdomos, užprogramuojant mikrovaldiklį (panaudojant jutiklius bei vykdiklius pvz. LCD ekranai, ultragarso jutikliai ir pan.) „Mikrovaldikliai yra naudojami daugumoje elektronikos prietaisų: nuo buitinių – šaldytuvų ar mikrobangų krosnelių, iki įmantrių robotų bei palydovų“, - supažindina profesijos mokytojas Vaclav Zelenkevič  nekantraudamas kviečia besidominčius sužinoti daugiau apie šiuolaikinių mechatroninių  sistemų platų panaudojimą.

 „Aš pats nuo vaikystes domėjausi elektronika ir nuo tada jau žinojau, kad noriu būti inžinieriumi“, sako Dominykas Bazys, elektriko amato besimokysiantis ne tik Lietuvoje – jau netrukus jis išvyks į trijų mėnesių stažuotę Bulgarijoje, kur praktinius įgūdžius tobulins realioje darbo vietoje. Kelionė, ir visos su pragyvenimu susijusios išlaidos yra dengiamos iš programos Erasmus+ lėšų.

Dar vienas besimokantysis kurį galėsite sutikti stende - Arnold Kozlovskij jis inžinerijos mokytis nusprendė, nes su šia sritimi planuoja sieti savo ateitį. O profesinę mokyklą pasirinko norėdamas pagilinti savo praktines žinias dar prieš stodamas į aukštąją.

Išankstinis žiemos priėmimas

Šiais metais parodoje numatyta nauja tema - mokymasis visą gyvenimą! Temą padiktavo poreikis kalbėti apie tai, kokios kompetencijos ir žinios yra reikalingos jau dabar, kai darbo rinka susiduria su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu, o vis daugiau žmonių renkasi darbus, kurie jiems teikia malonumą ar virsta pomėgiu.

Galimybę įgyti papildomą - elektriko profesiją ir praplėsti savo profesines žinias pasinaudojo ir Ugnius Matutis. Jis prisipažįsta ne tik norėjęs įgyti trūkstamų žinių bet ir ieškojęs papildomų iššūkių:.„Pirmiausiai pasirodė įdomi specialybė. O pradėjus mokytis per trumpą laiką įgijau gausybę žinių bei praktinių įgūdžių kurie dar labiau paskatino mano susidomėjimą šia sritimi. Baigęs mokslus tikiuosi įgūdžius panaudoti individualių namų arba būtų įrengime, remonte, galbūt diegti išmaniųjų namų sistemas. Labiausiai patinka sudėtingesnės schemos, variklių valdymas, elektronika“, - pasakoja jis.

Ugnius Matutis jau turi apdailininko profesiją, tačiau kaip ir kiti geriausiai besimokantieji vyks tobulinti elektriko įgūdžių į Slovėniją, kur atliks praktiką realioje darbo vietoje.

Norintieji nelaukti rudens o naujos profesijos mokytis jau netrukus, yra kviečiami dalyvauti ankstyvajame žiemos priėmime, kuris vyksta iki vasario 11 d. Įstojusieji per ankstyvąjį priėmimą mokytis pradės iškart po sutarties su profesinio mokymo įstaiga pasirašymo.

Atsižvelgiant į išaugusį specialistų poreikį šiemet daugiau vietų  skiriama inžinerinei pramonei, sveikatos priežiūrai ir socialiniam darbui. Iš viso per 2020 metus į profesinio mokymo įstaigas planuojama priimti 20 610 naujų mokinių, tai 420 daugiau nei pernai.

Paklausios programos

Vilniaus technologijų mokymo centras šiame priėmimo etape kviečia mokytis dvejose inžinerinės krypties programose:
Elektrikas – tai nauja programa susilaukusi didelio stojančiųjų dėmesio 2019 m priėmime, kurią baigus darbo ilgai ieškoti netektų. Įgiję šią kvalifikaciją asmenys galės dirbti įmonėse, kurios montuoja ir eksploatuoja elektros įrenginius. Baigus šią programą ir siekiant vykdyti kvalifikuotam elektrotechniniam personalui priskiriamas funkcijas. (Plačiau).

Automatinių sistemų eksploatavimo mechatroniko (susipažinti) – itin paklausi profesija ketvirtosios pramonės revoliucijos kontekste. Šią kvalifikaciją pernai įgijęs Drąsutis Bitinas džiaugiasi sėkminga karjera ir išskiria vieną pagrindinių profesinės mokyklos privalumų: „Profesinėje mokykloje yra gaunama daugiau praktinių įgūdžių, o profesinė kvalifikacija yra įgyjama kur kas greičiau, todėl ir savo karjerą galėjau pradėti negaišdamas laiko“, - sako Automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikos programos absolventas D. Bitinas. Vilniaus technologijų mokymo centre 70 % mokymosi laikotarpio kompleksiškai sudaro praktinės užduotys, praktinių projektų vykdymas ir praktika įmonėje, todėl visas dėmesys yra skiriamas praktinių įgūdžių lavinimui.
 
Priėmimas vyksta LAMA BPO sistemoje (http://profesinis.lamabpo.lt/) iki vasario 11 d.

O dar tik svarstančius apie mokymosi kelią ir tuos, kurie žino, kad nori eiti inžineriniu keliu, kviečiame  gyvai pasikonsultuoti atvykus į parodą STUDIJOS 2020 vasario 6-7 dienomis parodų centre „Litexpo“.