Naujienos

Tarpmokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros edukacinis konkursas – konferencija „(Ne)pakeleiviai“

2020 03 10


Vasario 25 dieną Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje vyko tarpmokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros edukacinis konkursas – konferencija „(Ne)pakeleiviai“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės 30 – čiui ir Mokyklų bendruomenių metams paminėti.

Jo tikslas - akcentuoti ir aktualizuoti lietuvių rašytojų asmenybių ir kūrybos svarbą valstybei, tautai, žmogui, pristatyti ir aptarti įvairių laikotarpių rašytojų gyvenimo ir kūrybos patrauklaus pateikimo profesinių mokyklų mokiniams būdus ir galimybes, gilinti žinias ir įžvalgas, dalintis gerąja patirtimi bei skatinti bendradarbiavimą tarp Vilniaus miesto profesinių mokyklų.


0001_img_20200225_140757_1583828101-17c206b9238ad164fc59d88b0093ba99.jpg
Konferencijoje - konkurse dalyvavusių mokyklų mokytojai kartu su savo mokiniais rinkosi vieną lietuvių literatūros autorių ir atliko namų darbą, pristatydami jo gyvenimą ar kūrybą pasirinktu būdu - plakatais, skaidrėmis, filmukais, menine programa ir pan. Konferencijos – konkurso metu buvo vertinamos mokinių literatūrinės žinios, sumanumas, kūrybiškumas ir darbo originalumas. Konkurse pristatę savo namų darbus dalyviai atliko ir testą Quizizz programa - pasitikrino literatūros žinias. Vilniaus technologijų mokymo centro Informacinių ir vizualinių technologijų skyriaus gimnazijos rinktinė komanda, kurią sudarė (kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybės) KP 19/1 grupės mokiniai Monkūnas Simonas, Samončik Reta, Voskoboinikovas Danielius Augustas ir (logisto specialybės) LE 18/1 grupės mokinys Zmitrovič Gerardas bei (finansinių paslaugų teikėjo specialybės) FT18/1 grupės mokinė Paprockė Edita, į konkursą nuvyko gerai pasirengę. Jų savarankiškai sukurtas ir šmaikščiai pristatytas namų darbas – filmukas “Klausimėlis. Kristijonas Donelaitis” bei kalendorius “K. Donelaitis. “Metai”, kurio maketavimo darbams vadovavo profesijos mokytoja metodininkė Vilma Gudeikaitė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vaida Račialienė, buvo pripažinti vieni geriausių ir originaliausių ir itin profesionaliai atlikti. Kiek mažiau pasisekė per literatūros testą - kurį laiką pirmavusi mūsų komanda tik paskutinę akimirką liko antra ir nusileido konferencijos - konkurso organizatorių Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos komandai. Susumavus visus pasirodymų rezultatus  mūsų mokiniai užėmė antrą vietą.