Naujienos

Tarptautinė praktika ‒ ateities karjerai: kaip praplėsti savo galimybes?

2018 11 29
Vilnius technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Informacinių ir vizualinių technologijų skyriuje vykusiame renginyje „Tarptautinė praktika – ateities karjerai“ mokiniams buvo pristatytos idėjos, kaip praplėsti savo galimybes karjeroje. Viena tokių – tarptautinės stažuotės, kurias siūlo programa „Erasmus+“. Tarptautinių stažuočių patirtimi, įspūdžiais ir patarimais renginio metu pasidalijo energetinių sistemų elektroniko specialybių mokiniai Tadas ir Domantas, neseniai grįžę iš dviejų savaičių praktinės stažuotės Austrijoje.
 

0001_austrija_elektronikai_1558092528-b6b3936161a9b6ef91077334e13c775a.jpg
Abu vaikinai vienareikšmiškai tvirtino, kad jų patirtis užsienyje pasitarnaus jų ateities karjerai. Ir pirmiausia patarė mokiniams nepabijoti ir bandyti, nes tokia patirtis praplės kiekvieno žmogaus praktines žinias bei padės lengviau ir sėkmingiau įsilieti į darbo rinką.

Tadas ypatingai atkreipė dėmesį į kultūrinius skirtumus tarp Austrijos ir Lietuvos: „Į darbus niekas nevėluoja, tiesiog visi ateina likus penkioms minutėms iki darbo pradžios, o susitikus gatvėje net nepažįstami žmonės su šypsena veide sako „Hallo“.“ Būsimasis energetikas džiaugiasi, kad stažuotė užsienyje padėjo surasti ir naujų draugų, ir lengviau įsilieti į mokymo centro gyvenimą. 
 

„Austrijoje labai susidraugavome su darbdaviu, jis mane net pakvietė ateityje atvykti padirbėti“, – įspūdžiais dalijosi Tadas.


Tuo tarpu Domantas džiaugėsi, stažuotėje pagilinęs žinias profesinėje veikloje ir galėjęs geriau pažinti kitų šalių darbo metodiką ir kultūrą. Labiausiai dirbant užsienio įmonėje jį sužavėjo mentorių kantrybė ir didelis noras parodyti, kaip daryti tinkamai, kitų darbuotojų didžiulis noras padėti, net jei ir sunku rasti vieną kalbą, kurią abu mokėtų. „Mano grupiokui pasisekė – jo mentorius gerai mokėjo anglų kalba, o maniškis beveik nemokėjo visai, todėl bandėme susišnekėti įvairiausiais būdais,“ – pasakoja vaikinas.

Paklausti, kokias asmenines savybes patobulino, vaikinai tvirtino įgiję daugiau pasitikėjimo savimi, tapę lankstesni pokyčiams, stropesni. Mokiniai tvirtino, pagilinę profesines žinias ir praktinius įgūdžius, ypač technines – elektronikoje, mechanikos srityje, taip pat pamatė, kaip yra organizuojamas įmonių darbas.

Rodydami susirinkusiems mokiniams nuotraukas iš Austrijos vaikinai tryško susižavėjimu: „Savaitgaliais mes turėdavome įvairių ekskursijų: po Klagenfurto senamiestį, bažnyčias, įvairius svarbius istorinius paminklus, lipome į Dobrovič kalną. Kraštovaizdis, vis matomi gamtos vaizdai yra visai kitokie, net nepalyginti su Lietuvos gamta, kur tik pasisuki – ten kalnai,“ – prisiminė Tadas.
Austrija – ne vienintelė kryptis, kur gali išvykti stažuotis mokiniai. Renginio metu buvo pristatytos mokymo centro projekto „Prof[net]work: įgūdžiai besimokančiai bendruomenei profesiniame mokyme“ (Nr. 2018-1-LT01-KA102-046826) galimybės. Pristatytos artimiausias stažuotes, jų kryptis ir profesinių stažuočių turinys.

Aktualiausią informaciją apie „Erasmus+“ programą, jos naujoves ir projekto galimybes, kuriomis galima pasinaudoti dar šiais metais, pateikė Plėtros skyriaus projektų vadovė Vytautė Vasiliauskienė.

Šiais metais yra numatyta daugiau nei 30-ies mokinių stažuočių ES šalyse. Kompiuterinės įrangos derintojo ir energetinių sistemų elektroniko specialybių mokiniams stažuotė numatyta Portugalijoje, o multimedijos paslaugų teikėjams bus pasiūlyta vykti stažuotis į Estiją. Kitų specialybių mokiniai stažuojasi Lenkijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Ispanijoje.
 
Projektą finansuoja Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai. Veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal „Erasmus+“ programą.