Naujienos

Tyrėjų naktyje susipažinta su robotų valdymu ir 3D modelio kūrimu

2019 10 02

Rugsėjo 27 diena Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) LinkMenų fabrike organizavo renginį „Tyrėjų naktis“.
 
Ne tik mokslo entuziastų pamėgtas renginys tradiciškai vyko paskutinį rugsėjo penktadienį ir visuomenei atvėrė paslaptingas mokslo įstaigų bei tyrimų laboratorijų duris.
 
Tyrėjų naktis – tai išskirtinis renginys, siekiantis iš arti supažindinti su mokslininkų kasdienybe, moksliniais tyrimais ir inovacijomis, o ypač – jas kuriančiais tyrėjais. Tai – proga pažinti, pabendrauti ir pamatyti dažniausiai uždarą tyrėjų „virtuvę“.
 
Tyrėjų naktis pradėta organizuoti 2005-taisiais Europos Komisijos iniciatyva, dabar Tyrėjų naktis vyksta daugiau nei 370 Europos miestų ir sutraukia daugiau nei pusantro milijono lankytojų.
 
Čia įsikūrusiuose mokslo centruose ir laboratorijose Tyrėjų nakties metu mokslininkai kviečia dalyvauti eksperimentuose, simuliacijose, interaktyviose darbo grupėse, paskaitose, apskrito stalo diskusijose ir debatuose, parodose, ekskursijose ir konkursuose. Siekiama, kad kiekvienas – nuo mažo iki didelio – mokslo pasaulyje atrastų savo atradimus.
 
Tyrėjų nakties organizatorių tinklą sudaro visos didžiausios Lietuvos mokslo įstaigos, inovatyvios laboratorijos, o pastaraisiais metais vis aktyviau įsitraukia ir valstybinės įstaigos bei tyrimų organizacijos.
 

0001_foto_4_1570024024-b0f271ff7bdb69ccbf4b234ae581d6a4.jpg
Renginyje dalyvavo Vilniaus technologijų mokymo centro mokiniai besimokantys pagal kompiuterinio projektavimo operatoriaus ir kompiuterinės įrangos derintojo programas. Mokinius į šį renginį lydėjo profesijos mokytojai Sergej Triškin ir Leonid Tokranov.
 
 Mokiniai kartu su mokytojais dalyvavo  paskaitose: ,,3D modelio kūrimas ir jo animacija“ ir ,,Mobilūs, nuotolinių būdų valdomi robotai“. Paskaitų metu mokiniai susipažino su 3D objektų ir virtualios aplinkos kūrimo metodais ir animacijos pradmenimis ir turėjo galimybę susipažinti iš arčiau su nuotoliniu būdu valdomais robotais, juos valdyti ir programuoti.
 
Mokytojai dėkoja renginio organizatoriams už įdomų ir naudingą organizuotą renginį ir suteiktą galimybę išmokti naujų dalykų, susipažinti su mokslo ir technologijų naujovėmis.