Naujienos

Virtualioje konferencijoje pristatyta VTMC geroji patirtis rengiant atviras pamokas visuomenei

2021 05 11


2021 m. gegužės 6 d. Lietuvos profesinio mokymo atstovai buvo pakviesti dalyvauti virtualioje konferencijoje „Nuotolinis profesinis mokymas: geroji patirtis ir iššūkiai“.

Daugiau nei 300 profesinio mokymo atstovų turėjo puikią progą išklausyti aktualius pranešimus. Pirmoje konferencijos dalyje savo įžvalgomis, gerosiomis patirtimis bei rekomendacijomis profesinio mokymo atstovams dalinosi švietimo ekspertai ir profesijos mokytojai.

Konferencijoje dalyvavo ir Vilniaus technologijų mokymo centro (VTMC) atstovė Plėtros skyriaus vedėja Milena Puchova. Ji skaitė pranešimą tema „Atviros nuotolinės pamokos – profesiniai įgūdžiai visuomenei”.

0001_vtmc1-kopija-1_1620728278-a57397e7789dcdb4e8815e67fdeeeeca.png

Konferencijos įžanginėje kalboje renginio moderatorė, Karaliaus Mindaugo PMC direktorė dr. Nora Pileičikienė sakė: „Pasaulinė pandemija puikiai įrodė, koks svarbus profesinio mokymo lankstumas ir gebėjimas greitai prisitaikyti prie iššūkių. Mokymasis nuotoliniu būdu jau tampa mūsų kasdienybe ir labai norėtųsi, jog jis būtų vykdomas ne iš priverstinio poreikio, o taptų veikla, kuri išplečia ir praturtina, leidžia patraukliai ir lanksčiai organizuoti profesinį mokymą“, – sake ji.

Tai, kad pandemija leido stebėti didžiulį nuotolinio mokymo šuolį ir pažangą profesinio mokymo sistemoje savo sveikinimo žodyje pabrėžė ir Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro direktorius  Tadas Tamošiūnas. „Didžiausias lūkestis būtų, kad pasibaigus pandemijai įdirbis niekur nedingtų, o būtų tik dar labiau plėtojamas. Juk nuotolinis mokymas tai ne tik technologijos, bet apima ir didaktines, psichologines, sociologines dimensijas. Būtina projektuoti ateities darbus ir tobulėti, siekiant kokybiško ir inovatyvaus mokymo“, – teigė T. Tamošiūnas.

VTMC Plėtros skyriaus vedėja M. Puchova  profesinio mokymo bendruomenei pristatė VTMC šį pavasarį vykstantį atvirų pamokų ciklą visuomenei, kurio metu besidomintys inžinerija ir  IT  turi galimybę įgyti naujų žinių ir įgūdžių. taip pat susipažinti su pasirinktų profesijų mokymosi galimybėmis.​


Konferenciją organizavo Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras kartu su Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru.  Konferencijos organizatoriai dėkoja pranešėjams ir dalyviams bei tikisi, jog panašaus pobūdžio konferencijos taps gražia tradicija. Plačiau skaitykite čia https://www.kaupa.lt/virtualioje-konferencijoje-pristatyta-nuotolinio-profesinio-mokymo-geroji-patirtis-ir-issukiai