Naujienos

Vizitas įmonėje Shift4 Payments Lithuania: apie darbo paieškas ir įmonės procesus

2022 11 09

Lapkričio 8 d. IT srities mokiniai lankėsi įmonės “Shift4 Payments Lithuania” biure, kur susipažino su darbo aplinka ir vykdomais projektais.

Po ekskursijos biure Gintaras Nareckas skaitė pranešimą tema: “Development life cycle”.  

Kuriame supažindino su tuo, ką veikia verslo analitikai, front-end programuotojai, back-end programuotojai ir QA (testuotojai). Pasakojo kaip šioje įmonėje yra planuojami, koordinuojami projektai, pateikė konkrečių (realių) pavyzdžių.

Gintaro kolegė Laima Liutkiene supažindino su tema: Karjera IT: sėkmingas pasiruošimas ir galimybės. 

0001_1667992284150_1668440765-3175e17ee7d702430fa35cd4bddd05eb.jpg
Pranešime ji akcentavo, kad pirmiausiai reikia pažinti save, suprasti kas patinka, kokie mokomieji dalykai yra įdomiausi, kokioje aplinkoje studentas jaučiasi geriausiai  - būti dėmesio centre, kai dirbama grupėje, ar dirbti savarankiškai; kaip išnaudoju savo laisvą laiką - ar turiu pomėgių, hobių.

Darbo paieška irgi yra darbas, tad tam reikia skirti daug laiko: ne tik sukurti CV, bet susitvarkyti LinkedIn paskyrą, susidraugauti su atrankų specialistai, net išdrįsti pirmiems parašyti ir užklausti, ar šiuo metu turi tam tikrų laisvų darbo pozicijų, peržiūrėti įmonių karjeros sklitis, ieškoti informacijos socialiniuose tinkluose esančiose grupėse, pasidomėti draugų tarpe ar per pažįstamus.

Taip pat buvo aptarta tema ir kaip teisingai pasirodyti atrankoje? Akcentuotas Tvarkingas CV, pristatymo apie save pasiruošimas, punktualumas ir nuoširdumas.

L. Liutkienė atskleidė, kad pokalbio metu yra vertinama: patirtis, motyvacija, asmenybė, anglų k. (ar kt. užsienio kalba), nuo kada gali pradėti dirbti ir žinoma, atlyginimo lūkesčiai.