Naujienos

VTMC devintokai pradeda pažintį su įvairiomis profesijomis. Domėjosi Inžinerinėje pramonėje reikiamais įgūdžiais

2021 12 13

Vilniaus technologijų mokymo centre (VTMC) nuo šių metų mokosi ir I  gimnazijos klasės mokiniai, kurie  mokosi ne tik įprastų devintokams pamokų, bet ir mokymosi metu  praktiškai susipažįsta su IT, verslo ir administravimo bei inžinerijos sektorių profesijomis. 
 
Viena tokių pažinčių įvyko gruodžio 3 d. Jos metu mokiniai lankėsi VTMC Inžinerinės pramonės sektoriniame praktinio mokymo centre, kur susipažino su metalo apdirbimo staklininko profesija. Čia gimnazistai galėjo praktiškai išbandyti įvairias stakles. Susipažino tiek su mechaninių metalų, tiek ir nemetalinių medžiagų apdirbimu, CNC staklių technologiniais procesais, derinimu, valdymu, programavimu.
 
Devintokai -  žingeidūs, todėl aktyviai domėjosi kokių kompetencijų ir įgūdžių reikia planuojant dirbti šį darbą. Pamatę įvairias staklių rūšis, bandė atpažinti kuriomis staklėmis kokias medžiagų rūšis galima apdirbti. 

0001_microsoftteams-image-11_1639382790-168203af9698c3a37cc002eb8de3fcfe.png

Mokiniams patiko išvyka, suteikusi galimybę „pasimatuoti“ vieną iš itin paklausių darbo rinkoje - metalo apdirbimo staklininko profesiją. Po sėkmingai užbaigtų dviejų (9-10 kl.) mokslo metų mokiniai bus susipažinę su plačiu skirtingų profesijų pasaulių, kuris suteiks jiems  tvirtą, patirtimi grįstą apsisprendimą žengiant žingsnį į savo tolimesnio  profesinio kelio pasirinkimą.