Naujienos

VTMC komanda – pirmajame dešimtuke: Ką žinome apie lyčių lygybę?

2021 03 10

Kovo 8 d. Vilniaus technologijų mokymo centro (VTMC) komanda „Nieko nežinantys“, kurią sudarė mokytojos Sigita Kalesnikaitė, Natalija Mikšienė bei VTMC Informacinių ir vizualinių technologijų skyriaus (IVTS) mokiniai: Samanta, Oskar, Liveta ir Edmundas, dalyvavo Europos Parlamento Biuro Lietuvoje organizuotame protmūšyje „Ką žinai apie lyčių lygybę", skirtame lyčių lygybei bei Tarptautinei Moters dienai minėti.

Protmūšyje dalyvo net 61 komandos iš įvairių Lietuvos gimnazijų ir profesinio rengimo mokyklų. O Vilniaus Technologijų mokymo centro komanda„Nieko nežinantys“  - pirmąjame dešimtuke, po vykusių keturių turų galutinėje rezultatų lentelėje užėmė septintąją-aštuntą  vietą  surinkusi 29 taškus ir tik 4 taškais atsiliko nuo pirmąją vietą užėmusios komandos, kuri laimėjo surinkusi 33 taškais.

0001_new-year-kopija-1_1615367663-f25d6851e4fc5f518cb272ea98381073.jpg
Protmūšio klausimai buvo susiję su lyčių lygybės tema, buvo keturi klausimų turai, skirti istorinei ir kultūrinei lygių teisių raidai, faktams, statistikai, teisiniam lygių galimybių reglamentavimui, buvo muzikinė ir vizualioji-kultūrinė klausimų dalis, gvildenanti lyčių lygybės temą literatūroje, mene.
Pateikiame trumpus dalyvių atsiliepimus:
  • „Protmūšyje buvo begalo įdomu ir linksma, bet tuo pačiu baisu, nes buvo sukti ir gan painūs klausimai. Nors pabuvau tik valandėlę, bet labai patiko ir mes bendrom jėgom įveikėme tai! Ačiū jums!“
  • „Dalyvauti patiko, jaučiausi gerai, buvo didelis azartas, kuo daugiau atsakyti ir surinkti balų, super.“ 
  • „Renginys patiko, daug ko naujo sužinojau. Norėčiau pakartoti.“
  • „Protmūšio pradžioje buvo baisoka, nes buvo daug dalyvių; klausimai reikalavo specifinių žinių šia tema. Kai neblogai įveikėme pirmą turą, supratau, kad galime varžytis tame pačiame lygyje su kitais dalyviai, „užsidegiau“.
 
 
Džiaugiamės komandos pasiekimas ir sveikiname dalyvius!
Daugiau apie renginį - tinklalapyje: https://europa.eu/!Fg93bJ