Naujienos

VTMC Sektoriniuose centruose įgūdžius tobulina mokiniai iš kitų profesinio mokymo įstaigų

2021 11 23

Vilniaus technologijų mokymo centre (VTMC) įsikūrę sektoriniai praktinio mokymo centrai tenkina ne tik VTMC mokinių poreikius, tačiau čia įgyti praktinių įgūdžių gali ir kitų mokyklų mokiniai iš visos Lietuvos.

Energetikos ir inžinerinės pramonės praktiniai mokymai

Štai praėjusią savaitę (lapkričio 15-19 d.) VTMC Inžinerinės pramonės sektoriniame praktinio mokymo centre vyko praktiniai mokymai mokiniams iš Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro. Jie buvo supažindinti su priešgaisrinės ir elektrosaugos reikalavimais virinant.

Mokėsi elektrolankinio suvirinimo technologijos, susipažino su mechaniniu metalų ir nemetalinių medžiagų apdirbimu  O taip pat mokėsi mechaninio metalų ir nemetalinių medžiagų apdirbimo su CNC staklėmis!

0001_apklausa-kopija-7_1637678775-0e8df18ad8fb59bd28366f8d160d4844.png
O tuo pačiu metu Energetikos sektoriniame praktinio mokymo centre praktiniai mokymai vyko Vilniaus statybininkų rengimo centro mokiniams. Čia jie mokėsi elektros įrenginių ir valdymo ir apsaugos aparatų (variklių) grafinių ir raidinių žymėjimų schemose, o taip pat gilinosi ir į elektrinių schemų sudarymą ir braižymą. Praktinių mokymų metu dėmesys taip pat buvo skirtas nuolatinės ir kintamos srovės varikliams bei transformatoriams, bei jų sandarai ir veikimo principams.

intensyvi veikla
 
Tempas Vilniaus technologijų mokymo centro Sektoriniuose centruose įtemptas. Šią savaitę įgūdžius tobulina jau kiti mokiniai. Inžinerinės pramonės sektoriniame praktinio mokymo centre praktinius įgūdžius tobulinti pirmadienį atvyko Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos besimokantiesi, kuriems numatyti 5 dienų intensyvūs mokymai.

Būsimieji automobilių mechanikai iš Smalininkų mokosi techninių matavimų ir rankinio metalo apdirbimo. Tobulina  techninės braižybos ir  techninių brėžinių atlikimo įgūdžius. Susipažįsta su mechaniniu metalų ir nemetalinių medžiagų apdirbimu ir praktikuojasi mechaninio metalų ir nemetalinių medžiagų apdirbimo su CNC staklėmis.

Ambicingi tikslai

Mokymai organizuojami įgyvendinant projektus: „Praktinių įgūdžių įgijimas Inžinerinės pramonės sektoriniame praktinio mokymo centre“ (Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-0015) ir „Praktinių įgūdžių įgijimas Energetikos sektoriniame praktinio mokymo centre“ (Nr. 09.4.1-ESFA-T-736-02-0017). Projektai finansuojami Europos socialinio fondo lėšomis.

Šie projektai inicijuoti kartu su partneriais iš įvairių Lietuvos miestų, siekiant mokiniams, besimokantiems pagal formaliojo profesinio mokymo programas suteikti reikiamus praktinius įgūdžius inžinerinės pramonės srityje. Per pusantrų metų abiejuose Vilniaus technologijų mokymo centre įsikūrusiuose sektoriniuose centruose numatyta vykdyti savaitės trukmės mokymus, kurių metu naujus praktinius įgūdžius įgis 277 mokiniai.

Inžinerinės pramonės sektoriniame praktiniame mokymo centre numatyta, jog per projekto įgyvendinimo laikotarpį mokysis 179 mokiniai iš Vilniaus agroekologijos mokymo centro, Jonavos politechnikos mokyklos, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro, Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos, Zarasų profesinės mokyklos bei iš Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos.

O Energetikos sektoriniame praktinio mokymo centre praktinius įgūdžius per projekto įgyvendinimo laikotarpį įgis 98 mokiniai iš Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro, Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centro, Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos ir Vilniaus statybininkų rengimo centro.