Naujienos

Vyko #EmpoweringGirls! paskaita „Technologijų, inžinerijos ir verslo sričių naujovės“

2023 04 28

2023 m. balandžio 26 d.  TECHIN Skaitmeninių technologijų ir verslo administravimo skyriaus 10-12 kl. mokiniams vyko Lietuvos Junior Achievement Women Go Tech projekto #EmpoweringGirls! paskaita „Technologijų, inžinerijos ir verslo sričių naujovės“.


Mokiniai su įdomumu klausėsi Eglės istoriją, kuri pasidalino savo profesiniu keliu bei karjeros patarimais. Papasakojo apie technologijų, inžinerijos ir verslo naujoves,  įkvėpė mokinius dar drąsiau ir ryžtingiau rinktis savo karjerą be stereotipų ir lavinti reikiamus įgūdžius, kurie padeda jos siekti, tarp jų ir verslumo kompetenciją  „accelerator_x“ programos metu. Akcentavo, kad IT sektorius vienas perspektyviausių ir sparčiausiai augančių, kuriame specialistai yra tiesiog graibstomi.

0001_zen_3960_1682680383-f5ff548d84aa053cdba67f40dd93fa84.jpg
Stereotipai vis dar vyrauja, kad IT  – „vyriška profesija“. Manau, auklėjimas taip pat turi nemažą įtaką, dažnai merginos nesirenka tokių specialybių, kaip IT bei inžinerija, nes tai nepopuliaru jų draugų bei šeimos rate. Eglė pasidalino, kad ji augo tokioje šeimoje, kur tokių stereotipų nebuvo. Ir tuo labai džiaugiasi.

Pranešėja mokiniams palinkėjo siekti užsibrėžtų tikslų, būti drąsiems, nebijoti naujovių, nepamiršti gerumo ir nuoširdumo, gerbti mokytojus ir savo draugus.