Naujienos

Vyko nuotolinė edukacija „Mokausi iš kino: Sugauti tinkle“

2021 03 24

Kovo 22 dieną Vilniaus technologijų mokymo centro Gimnazijos skyriaus (VTDK  padalinio) 11 ir 12 klasių mokiniai, besimokantys etikos, dalyvavo Kultūros paso paslaugų nuotolinėje edukacijoje „Mokausi iš kino“. Mokiniai žiūrėjo dokumentinį filmą „Sugauti tinkle“ (Čekija, Slovakija, 2020).  

Filmas siunčia svarbią žinią – joks vaikas, jaunuolis internete nėra visiškai apsaugoti nuo seksualinio pobūdžio nusikaltimų. Būtent šios temos – vaiko amžiaus neatitinkantis suaugusių žmonių bendravimas, seksualinio turinio informacijos siuntinėjimas, sekstingas, internetinis viliojimas ir vaikų išnaudojimas – ir yra iškeliamos filme „Sugauti tinkle“.

0001_jakob-owens-ciur8zisx60-unsplash_1616570689-b33767d4ddf8830d4f8e27d2cd345b0d.jpg
Filmas atskleidė tikrąjį šių nusikaltimų mastą Čekijoje. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vaikai ir paaugliai yra aktyvūs interneto vartotojai. Filme pateikta daug praktiškų patarimų, kaip pasirūpinti savo saugumu bendraujant su nepažįstamais žmonėmis internete.

Po filmo peržiūros vyko diskusija „Zoom“ platformoje, kurią moderavo darbo su jaunimu specialistas Paulius Pakutėnas. Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje, atsakinėjo į klausimus apie asmeninės informacijos dalinimasi internete, ypač vizualinės medžiagos kėlimą,
 
„Mokausi iš kino“  - tai nacionalinis kino edukacijos projektas, skirtas įvairaus amžiaus moksleiviams. Projekto dalyviams siūloma pasižiūrėti daugiau nei šešiasdešimt filmų, kuriuose nagrinėjamos vaikams ir jaunimui aktualios temos, moksleiviai supažindinami su nekomerciniu kinu, įvairiomis kultūrinėmis, istorinėmis, socialinėmis patirtimis, mokomi jas pažinti, suprasti ir vertinti.