Pagalbos mokiniui specialistai

Mokymo centre dirba trys pagalbos mokiniui specialistai: du socialiniai pedagogai ir psichologė. Jų darbas sunkus, tačiau labai reikalingas kiekvienam mokyklos bendruomenės nariui. Yra situacijų, kur vienas mokytojas ar mokinys nėra pajėgūs susidoroti, tuomet į pagalbą pasitelkiami specialistai. Šie rūpinasi, kad mokykloje be kasdienių problemų būtų sprendžiami ir kiti ne mažiau aktualūs klausimai: mokinių fizinis ir emocinis saugumas, socialinių įgūdžių lavinimas, savęs pažinimas ir gebėjimas prisitaikyti prie aplinkos.

Prašome kreiptis į specialistus darbo dienomis nurodytais kontaktais ir susitarti dėl gyvo bendravimo remiantis nurodytu konsultacijų grafiku. 

INFORMACIJA APIE KONSULTACIJAS NUOTOLINIU BŪDŲ KARANTINO LAIKOTARPIU RASITE ČIA (nuoroda)

SOCIALINIS PEDAGOGAS TOMAS MORKŪNAS
Socialinis pedagogas Tomas Morkūnas yra įgijęs eksperto vardą. Specialistas turi ilgametę socialinio konsultavimo ir elgesio prevencijos patirtį, yra Lietuvos socialinių pedagogų asociacijos valdybos narys, įvairių socialinių projektų autorius ir iniciatorius.

Kalbėdamas apie savo misiją darbe T. Morkūnas teigia „Žmogų laimingą daro keli dalykai: meilė, įdomus darbas ir galimybė padėti. Socialinio pedagogo darbas visada yra maksimaliai nukreiptas į pagalbą. Esu tikras, kad ne algos dydis ar naujas automobilis daro žmogų laimingu, o prakalbinta vaiko širdis.“

Susisiekite tel. 8 640 19532 arba el. paštu tomas.morkunas@vtmc.lt. Konsultuojami mokiniai, jų tėvai ir globėjai, pedagogai ir kiti mokymo centro darbuotojai.


Konsultuokitės


Savaitės diena Laikas Vieta
Pirmadieniais ir ketvirtadieniais Nuo 12.30 iki 16.00 val. Informacinių ir vizualinių technologijų skyrius, 403 kab. (Pamėnkalnio g. 11, Vilnius)
Antradieniais, trečiadieniais ir penktadieniais Nuo 8.00 iki 11.30 val. Informacinių ir vizualinių technologijų skyrius, 403 kab. (Pamėnkalnio g. 11, Vilnius)
SOCIALINĖ PEDAGOGĖ IRINA KRUPOVIČ
Socialinė pedagogė metodininkė Irina Krupovič turi ilgametę konsultavimo, mediacijos ir emocinės paremos teikimo patirtį. Specialistė daug dėmesio skiria prevenciniam darbui, į bendras švietimo veiklas įtraukia įvairių valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų narius, organizuoja susitikimus su specialistais, edukacinius renginius ir įgyvendina socialinius įgūdžius ugdančias iniciatyvas bei projektus.

„Kaip socialinė pedagogė atlieku daug vaidmenų: konsultantės, mediatoriaus, emocinę paramą teikiančio žmogaus. Mano darbo specifika susideda ir bendravimo su mokytojais ir mokiniais, kai padedu ir vienai, ir kitai pusei ieškoti problemų sprendimo, parenku tinkamą veikimo strategiją. Stengiuosi kelti pasitikėjimą, jog asmenys, besikreipiantys į mane pagalbos, jaustų mano palaikymą, nuoširdumą, besąlygišką priėmimą. Šios žmogiškos savybės dažnai ir nulemia konsultavimo sėkmę. Mano darbe svarbiausia ugdyti jaunimą, analizuoti jo elgesį ir problemas, su kuriomis susiduriama. O prasmingiausia, man regis, tai, jog galiu savo pavyzdžiu įdiegti pagarbą ir meilę žmogui, kurti gražesnę ateitį“, - atvirauja I. Krupovič.

Susisiekite tel. 8 652 19720 arba el. paštu irina.krupovic@vtmc.lt. Konsultuojami mokiniai, jų tėvai ir globėjai, pedagogai ir kiti mokymo centro darbuotojai.

Konsultuokitės

Savaitės diena Laikas Vieta
Pirmadienis 11.00 - 15.30 Energetikos ir mechatronikos skyrius, 504 kab. (Kalvarijų g. 159, Vilnius)
Antradienis 9.00 – 13.30 Energetikos ir mechatronikos skyrius, 504 kab. (Kalvarijų g. 159, Vilnius)
Trečiadienis 9.00 – 13.30  Energetikos ir mechatronikos skyrius, 504 kab. (Kalvarijų g. 159, Vilnius)
Ketvirtadienis 9.00 – 15.30  Energetikos ir mechatronikos skyrius, 504 kab. (Kalvarijų g. 159, Vilnius)
PSICHOLOGĖ MILDA ANUŽYTĖ
Psichologė Milda Anužytė yra įgijusi klinikinės psichologijos magistro laipsnį. Studijų metu buvo VU Raidos psichologijos tyrimų grupės narė. Specialistė gilinasi į depresijos, nerimo sutrikimų gydymo teoriją ir praktiką, domisi pagalbos krizinėse situacijos teikimo praktikomis. Psichologė mokykloje rengia šviečiamojo pobūdžio užsiėmimus psichologinėmis temomis mokiniams, mokyklos darbuotojams bei mokinių tėvams (globėjams). Taip pat, atsižvelgdama į mokyklos bendruomenės poreikius, psichologė vykdo psichologines apklausas. Esant poreikiui, specialistė atlieka psichologinį mokinio įvertinimą.


„Psichologinė konsultacija – tai kaskart naujas susitikimas su žmogumi bei galimybė kartu leistis į kelionę savęs pažinimo link, kuri yra neabejotinai prasminga. Mano kaip šios mokyklos psichologės tikslas yra, kad kiekvienas, kuris ateina pas mane, galėtų jaustis saugus: kalbėti apie svarbiausius savo vidinio ir išorinio pasaulio dalykus, jaustųsi išgirstas ir galėtų drąsiau ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus. Kiekvienas, kuris jaučia emocinę įtampą, patiria stresą mokykloje ar gyvenime, susiduria su tarpasmeninio bendravimo sunkumais ar nori pasikalbėti kitais rūpimais klausimais, yra visada laukiamas. Kartu bandysime geriau suprasti jūsų situaciją, jausmus, mintis, norus, lūkesčius bei ieškosime galimų pagalbos sau būdų,“ – tikina Milda.


Susisiekite gyvai, el. paštu milda.anuzyte@vtmc.lt arba „Microsoft Teams“ platformoje. Konsultuojami mokiniai, jų tėvai ir globėjai, mokytojai ir kiti mokymo centro darbuotojai.


Konsultuokitės

Savaitės diena Laikas Vieta
Pirmadieniais ir ketvirtadieniais Nuo 9.00 iki 12.00 val. Informacinių ir vizualinių technologijų skyrius, 404 kab. (Pamėnkalnio g. 11, Vilnius)
Antradieniais Nuo 9.00 iki 12.00 val. bei nuo 13.00 iki 16.00 val. Energetikos ir mechatronikos skyrius, 505 kab. (Kalvarijų g. 159, Vilnius)
NAUDINGOS NUORODOS

PSICHOLOGINĖ PAGALBA:

  • Iniciatyva „TuEsi“. Ši interneto svetainė skirta savižudybės krizę išgyvenančiam žmogui, šalia jo esančiam artimajam ir profesionalią pagalbą teikiantiems specialistams. Informacija svetainėje pateikiama glaustai, atsižvelgiant į specifinius kiekvienos tikslinės grupės poreikius. Savižudybės krizę patiriančiam asmeniui suteikiama informacija apie įvairius pagalbos būdus ir jos teikėjus konkrečioje savivaldybėje, ir ko jis gali tikėtis, kreipdamasis pagalbos telefonu, internetu ar susitikęs su specialistu. Norintieji padėti išgyvenantiems savižudybės krizę šioje svetainėje sužinos apie rizikos ženklus, priežastis ir mitus apie savižudybes, ras patarimų, kaip tinkamai suteikti pagalbą. Specialistams pateikiama išsami informacija, kaip elgtis konkrečioje situacijoje. Svetainėje taip pat publikuojamos savižudybės krizę išgyvenusiųjų istorijos.
  • „Jaunimo linija“ – viena didžiausių Lietuvoje veikiančių nemokamos emocinės paramos telefonu ir internetu tarnyba. Nuo 1991 metų veikiančioje tarnyboje dirba apie 350 savanorių (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Skuode). Ši iniciatyva yra nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija veikianti privačių asmenų, verslo ir valstybės paramos dėka.