Programinės įrangos testuotojas (-a)

Sprendimas informatikos magistro studijas bent kol kas iškeisti į vienerių mokslo metų trukmės  praktines studijas Viniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre buvo rizikingas, tačiau išpildęs lūkesčius su kaupu. Tokią išvadą galima padaryti klausantis karjerą IT sektoriuje pradėjusios Kristinos Rančytės pasakojimo. 
 
„Baigusi studijas labai norėjau pradėti karjerą IT srityje, tačiau nežinojau, kaip tai padaryti, ir nebuvau tikra, ar pakanka žinių, įgytų studijuojant universitete. Svarsčiau apie informatikos magistro studijas, tačiau galiausiai padariau kitokį sprendimą - tikėdamasi praktiškesnių žinių ir lengvesnio kelio trokštamos karjeros link įstojau į testavimą.“


INFORMACIJA STOJANTIEMS
Baigusiems 10 klasių Baigusiems 12 klasių Baigusiems profesinę ar aukštąją mokyklą Kredito kaina įstojusiems į nefinansuojamą vietą

Nevykdoma

P43061304
10 mėn. (60 kr.)

T43061204
10 mėn. (50 kr.)

P43061304 - 47.68 Eur už kreditą

T43061307 - 40.20 Eur už kreditą

Mokymas vykdomas Energetikos ir mechatronikos skyriuje (Kalvarijų g. 159, Vilnius) Mokymo programos aprašas

Stojant į šią programą yra laikomas testas stojančiojo pasirengimui mokytis nustatyti (testo užduočių aprašas).

Konsultacijos telefonu: 8 640 19 536
MOKYMO TURINYS
Tam, kad testuotojas galėtų kvalifikuotai testuoti kitų sukurtą programą, jis turi įvaldyti skirtingas testavimo technikas. Ypač aktualus verslui automatizuotas testavimas, kuriam reikia programavimo žinių. Todėl testuotojo programą sudaro Linux ir reliacinėms DB (pvz., MySQL) skirti Java programuotojo programos moduliai bei specifiniai, susiję su funkciniu ir automatiniu testavimu, o taip pat ne mažiau svarbūs pasirenkamieji ‒ žiniatinklio programų vartotojo sąsajos kūrimo, darbo komandoje pagal Agile‒SCRUM ‒ ir kt. moduliai. Programoje mokomasi, kaip praktikoje aprašyti testavimo atvejus, kurti ir vykdyti nesudėtingus automatinius testus, patiems rašyti kodą, skirtą automatiniam testavimui, o testavimo užsiėmimus veda IT profesionalai‒praktikai.
KARJEROS PERSPEKTYVOS
Įgijęs kvalifikaciją asmuo galės dirbti kaip jaunesnysis testuotojas programinės įrangos kūrimu užsiimančiose įmonėse. Jaunesnysis testuotojas paprastai dirba, prižiūrimas vyresniojo specialisto ir vykdo jam iš anksto suformuluotas ir pateiktas užduotis. Jo darbo rezultatai tikrinami prieš integruojant į bendrą komandos darbo rezultatą. Augant specialisto patirčiai jo savarankiškumo lygmuo didėja. Specialistas gali toliau gilinti kvalifikaciją, dirbdamas kaip testuotojas, vyresnysis testuotojas, kokybės vadovas arba kaip programuotojas.
 
DARBDAVIŲ ŽODIS
Džiaugiamės, kad daugiau kaip 30 metų programinę įrangą kuriančios Asseco Lietuva kolektyvas sulaukė pastiprinimo iš Vilniaus technologijų mokymo centro – programinės įrangos testavimo studentė atliko praktiką įmonėje. Vertindami jos patirtį įsitikinome – esame patenkinti praktikantės įgytomis kompetencijomis mokymosi metu: teorinės ir praktinės profesinės žinios bei gebėjimai buvo pakankamo lygio pradedančiai testuotojai, mergina gebėjo dirbti su profesine dokumentacija, buvo savarankiška, greitai įsiliejo į komandos vykdomo projekto darbus – atsiliepia įmonės sistemų analitikė Olga Muzyčenko.
Absolvento žodis
Tikriausiai didžiausia laimė dirbančiam žmogui yra dirbti mėgstamą darbą, kuriame jautiesi tarsi nedirbantis. Mokymo centro alumnas Domas Vitkauskas anksčiau laisvalaikį mielai leisdavo žaisdamas kompiuterinius žaidimus, o šiandien jis pats testuoja programinę įrangą dirbdamas mėgiamą darbą.

Kviečiame žiūrėti TV laidą "Kuriantys Lietuvą. Pameistrystė", kurioje jis pasakoja savo istoriją ir atskleidžia, kuo užsiima programinės įrangos testuotojai, kuo jie svarbūs programinės įrangos kūrimo procese Ir kodėl verta mokytis pameistrystės forma!Priėmimas: teik prašymą internetu


https://profesinis.lamabpo.lt/